Ha CSOK hitelre szeretnék ingatlant vásárolni mikre kell figyelnem? Mondjuk az adásvételi szerződésnél, vagy bárminél. Érdemes ügyintéző segítségét kérni?
Az ingatlan legyen teljesen rendezett, a valóságban az legyen ott ami az ingatlannyilvántartásban feltüntetett adatokkal megegyezik.
- melléképületek feltüntetése (garázs, sufni) legyen rendben
- hozzáépítés-bővítés, ezekre térjetek ki
A 17/2016. (II. 10.) Korm. rendeletben az ingatlannal kapcsolatban vannak infók itt:
És én ki tudom kérni a földhivataltol az ingatlan nyilvántartásárol szolo dokumentumot?
Arra gondolok itt, hogy nyílván kikérné nekem a tulajdonos, de nem szeretném, hogy bármivel is kiszúrjanak velem. Alaposan fel szeretnék készülni.
Igen ki tudod kérni, ha a tulajdoni lapra és a térképmásolatra gondoltál. A csokozás egy összetett folyamat, javaslom, hogy vedd magad körül szakemberekkel:
- független hitelközvetítő (MNB-s engedélyes)
- ingatlanos (kamarai regisztrált, OKNYIR rendszerben lekérdezhető)
- értékbecslő (OKNYIR rendszerben lekérdezhető, és banki értékbecsléseket készít)
Ezek közül az értékbecslő tanácsot tud adni, hogy a kiszemelt ingatlan alkalmas-e csok-ra (és még sok mindent elmond az ingatlanról).
A hitelközvetítő tud téged felkészíteni, hogy melyik banknál érdemes kezdeni, melyiknél vagy hitelképes, milyen feltételek mellett adnak hitelt.
Az ingatlanos segít abban, hogy az eladóval nehogy ráfaragj, végig fogja a kezed és koordinálja a feleket. Segít pl. olyan vételi ajánlatot fogalmazni, ami mindkét félnek biztonságot ad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!