Miért radiátoros fűtésű rendszert építenek ki a legtöbb új társasházban is, mikor új háznál már nem drágább a padlófűtés kiépítése sem?
Nekem semmi pénzért nem kellene padlófűtés. A lábam nem bírja, a talpunk az egy hideg pont, annak nem szabad hő felvevő szerepet kapnia.
#7: miért is ne? nekünk megy falban is meg aljzatban is, mi ezzel a gond? az összes radiátorhoz direktben megy, semmi toldás és elágazás.
Amit az első válaszoló írt, az már elnézést, de úgy, ahogy van hülyeség, ugyanakkor ez terjed szájról-szájra...
Fűtést eleve csak bontással lehet javítani, a radiátoros fűtés esetén is a csövek ált. az aljzatban futnak, a szerelőbetonra fektetik azt le (azaz még "mélyebben" vannak, mint a padlófűtés csöve), tehát mindenképpen bontani kellene hiba esetén, csak hogy hiba az nem létezik! Egy fűtésrendszer össze van rakva, le van próbálva cső a betonban örökös, mint a nyomor, annak ott baja nem bír lenni, képtelenség! Toldás nem hogy nincs egyeseknél, hanem nem is lehet, szigorúan tilos!
Másrészt a lebegő por azért hülyeség, mert a padlófűtés nem olyan magas hőfokon működik, hogy az a szálló port felkavarná, ez egy tévhit, hogy a padlófűtés kavarja a port, akkor terjedt el, amikor a padlófűtés épp divatba jött, nálunk kb. 30 évvel ezelőtt, ilyenkor születtek róla ilyen és ehhez hasonló legendák! Új technológiákról mindig születnek legendák, hogy az miért nem jó, ilyen az emberi természet.
Amit a kérdező elképzel fűtéshatékonyságról, az fals, azért fals, mert egy adott helyiség felfűtéséhez adott energia szükséges, attól, hogy padlófűtésben alacsonyabb hőfokú vízzel tudsz fűteni, még azon nem spóroltál, ugyanis egy padlófűtés akkor hatékony, ha szinte állandóan fűtve van a benne keringő víz, ellenben radiátoros fűtésnél a helyiség felfűtése sokkal gyorsabban történik meg, ennek okán a fűtőberendezésnek nem szükséges állandóan üzemben lennie. Ahol hőszivattyú van, ott ált. padlófűtés van! Én úgy gondolom nem érdemes kizárólag padlófűtésben gondolkodni, a padlófűtés jó dolog, de érdemes inkább kombinálni a radiátoros fűtéssel vagy fal/mennyezet fűtéssel. Padlófűtés olyan helyiségekben hatékony, ami nincs agyonbútorozva, hisz ahol bútor van, ott nincs hőleadás, az a felület megszűnik, mint hőleadó felület. Valószínűleg ez az elsődleges oka annak, hogy lakásokban a padlófűtés annyira nem elterjedt, ugyanis a lakások a kisebb helyiségek okán jellemzően túlbútorozottak. Fal és/vagy mennyezetfűtés pedig nem éppen olcsó dolog, ott már az ár játszik, hogy nem igazán erőltetik ezt társasházakban, hisz a társasházak zömét vállalkozó kedvű (jellemzően zsivány alakok) építtetik, majd eladják.
"A lábam nem bírja, a talpunk az egy hideg pont, annak nem szabad hő felvevő szerepet kapnia."
Egy igazi mezítlábas talpas paraszt 🤣
Viccet félretéve. Padlófűtés nélkül vékonyabb födémet lehet építeni, jobb lesz a ház adott térfogathoz tartozó lakótér kihasználtsága. 80-120 lakásnál már ez elég komoly pénz a kivitelező számára. Pusztán gazdasági alapon döntenek a radiátor mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!