Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 38 millióért egy 10 nm-rel...

38 millióért egy 10 nm-rel nagyobb saját lakás vagy hitellel 45-48 millió körül egy sok szempontból jobb lakás?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy garzonlakásban élek, ingatlanközvetítő 32 millió Ft körülire becsülte fel. Azt mondta, hogyha gyorsan akarom eladni, akkor olyan fix 30 milliót tud mondani + pár százezer Ft-ot, ha sokáig akarom hirdetni, akkor 1-2 millióval többért elmegy.


Mellette van egy garázsom, ami most 9-10 millió forintot ér, hasonlóan a garzonhoz, ha több ideig hirdetem érhet 10-et is, gyorsba olyan 8-9-ért elmehet. (dob az árán, hogy 10 éve épült társasház belső udvarában van, összesen 8 garázs van az egész társasházban, szóval lehet helyi lakó is megvenné, szóval inkább 9-10 M Ft-ot ér).


Összeadva a pénzt, inkább lefelé kerekítve, olyan 38 millióm van.

Mivel kezdem szűkösnek érezni az életterem most már a garzonban, ezért gondoltam, hogy eladom a garázst (úgy is csak bérbe van adva) meg a lakást.


38-40 Ft millió körül még nem sok tágasabb akad, mert eléggé fent vannak a Budapesti ingatlanok.


Ahova főleg költöznék: 3-7-8-9-11-13-14. kerület

Leginkább Zugló és Kelenföld volna a legjobb, de Kelenföldön inkább 55 milliótól indulnak, annyi hitelt nem akarok bevállalni.


Az igények legalább másfél szoba (nappali + 1 szoba külön, vagy 2 különnyíló szoba + konyha, fürdőszoba)


Azon agyalok, hogy 10 millió forint még beleférne 20 éves futamidővel, idő előtt meg végtörleszteném.

Úgy volna kb 48 millió forintom. Viszont a berendezés, felújítás is benne van, szóval lakásra úgyszólván kb 45 millió forintom van.


Szóval a végkifejlett kérdés:

I. 38 millióért egy kb ~ 10 nm-rel nagyobb lakás?

II. Hitellel megtoldva 45-48 millió körül egy 2 szobás lakás? Viszont, itt akkor mindig lóg a hitel gondolata éveken át.


36 éves vagyok, egyelőre egyedül élek. Család terve egyelőre nincs tervben.


2023. szept. 17. 09:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: Ennyi erővel akkor mindenki varrja be a párnacihába, mint régen. Aztán az biztos. Ja várj, az sem, mert leég a ház...

A kérdés konkrét ingatlanbefektetésről szól.

2023. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez milyen érvelés!?

A piac áll jelenleg, vagyis a vevők malmára hajtja a vizet. Ha jelentős tőkéd van (nem ingatlan eladásból veszel ingatlant), akkor most érdemes lehet venni, mert esetlegesen pofátlan alkukra is lehetőség van.

Ha a kamatkörnyezet ismét ideális lesz az árfelhajtó hatású lesz és nem kedvez a vevőknek.

Ha valaki ingatlanból vesz másik ingatlant, akkor pedig kvázi mindegy, hiszen a meglévő ingatlan tartja a piaci értékét és nem befektetésre vásárolja, hanem lakhatásra az újat. Felesleges várni, lépni kell, amikor lépni tud. A kedvezőtlenebb hitelt pedig be lehet "cserélni", ha jön kedvezőbb, mint említettem.

De kinek mi. Várni is lehet, senki nem lát a jövőbe, hogy melyik háborúra hivatkozva mi történhet még a hazai gazdaságban. Ha valaki olvasgat szakmai berkekben, nem talál olyan tippet, hogy várjon.

2023. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a befektetésen van a hangsúly, hanem saját részre történő tágasabb élettérnek.

Magamból kiindulva én kifejezeten utálok panelban lakni, így csak tégla lakásokat keresnék.

A másik dolog 36 vagy, gondolkozz úgy, hogy, ha lesz valakid, össze költöztök, férjenek el a cuccaitok, és nem ártana 1+ 2 szoba.

Én jobban szeretem a felújításra váró lakásokat, mert azok olcsóbbak, és a lényege, hogy saját igényeidre alakítod. Hátránya, hogy kb fél évig biztosan albérletben kéne laknod. Ezt az időt akár egyetemisták melletti szoba bérléssel is ki tudod húzni.

Ha már tégla lakás akkor egyedi fűtéseset érdemes keresni, onnan kidobálod a konvektorokat és mehet bele a kondenzációs kazán radiátorokkal.

[link]

Persze ez most jó nagy :), nem sokat keresgéltem. Viszont 60,5 m2-nél nagyobbat kéne venned, azért mert ez a csok egyik feltétele. Ez meg már a befektetés része. Családtámogatások mindig lesznek, most e téren kicsit pangás van, de ez úgy is változni fog.

8,3%THM-re már adnak hitelt, szóval ez sem számít rossznak, 10 éve sem voltak jobb konstrukciók, de erre valamiért senki sem emlékszik.


Én is egyedül élek egy 75 m2-es új építésű családi házban, és tök jól megvagyok benne. A rezsit pedig nem okoz problémát kifizetni. Azért lett ekkora, mert ennyi fért bele a költségvetésbe.

36F

2023. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

#12: Mégis milyen érvelés lenne? Le írtam előtte párszor már az érveket. A kamatkörnyezet nem változik egyik pillanatról a másikra. Nem fog az MNB máról holnapra 1000-2000 bázispontot vágni. Tehát nem fog egyik pillanatról a másikra megjelenni a piacon újra a komoly, széles vásárlói réteg.

A garzonok piaca tartja magát a legjobban, tehát reálértéken minél később vesz, annál jobban jár.

A kérdező pedig leírta, hogy milyen ingatlanokból hogyan szállna ki, el kellene olvasni a konkrét kérdést újra, ha már nem tiszta.

A jövőbe senki nem lát. De a kérdező konkrét élethelyzetben, konkrét jelen és vágyott jövőállapotra kért tanácsot.

2023. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14# Én éppen a konkrét élethelyzet miatt gondolom úgy, hogy nincs mire várni, te úgy gondolod, hogy van. Nincs ezzel baj, mert valószínűleg éppen annyira lehet mindkettőnknek igaza, mint amennyire nem, de ez csak évek múltán igazolódik majd be.

Én nem várnék és a hitel+nagyobb életteret választanám (ha a törlesztés fixen belefér) és kiváltanám kedvezőbb konstrukcióra alkalomadtán, ahogy már írtam is. A piac most lassú, a kérdező pedig ráér, tehát valószínűleg amúgyis kivárás/várakozás lesz belőle, nem egy nagy alkukkal, gyorsan lebonyolított csere.

2023. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!