Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet alkudni? 32...

Mennyit lehet alkudni? 32 millió az eredeti ára.

Figyelt kérdés
tény nem ér annyit, de a gyerekek miatt költöznünk kell. Mire számoljak, mi lehet a vége az árnak?
2023. szept. 14. 18:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk ha odaállítasz úgy, hogy 27 milliót azonnal és egyben fizetsz érte még elhet arra is igent mondanak, azért olyankor mikor gyorsan jön a pénz sokan engedékenyebbek lesznek kicsit.
2023. szept. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
50 % kornyeken estek az adásvételi számok tavalyhoz képest. Ha én idén vennék 10 % alkuval biztos próbálkoznék. Persze ez én vagyok. Igaz én személy szerint halasztom a dolgot, sztem jövőre lehet mèg mélyebben is az ingatlan piac. Aztán persze mindenki saját belátása szerint döntsön.
2023. szept. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

12.


Mert magas a jegybanki alapkamat és baromi drágák lettek a hitelek.

Ha év végére megcsinálják az inflációt, valszeg visszacsökkentik és akkor megint boldog boldogtalan hitelezni fog.

2023. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

2 milliót lealkudnék belőle, de akár 4-el is bepróbálkóznék, ha már hosszú ideje hirdeti.


Indoklás: a szakma azt várja, hogy jövőre bedől az ingatlanpiac, szóval ha nem tudja eladni idén és tényleg így lesz, akkor még ennyit sem fog kapni érte. M

2023. szept. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

"Mindenképpen próbáld elérni a tulajdonost. Vele jobb tárgyalni. Az ingatlanosnak nem érdeke olcsóbb áron adni."


Hát, azért szerintem az ingatlanosnak inkább az az érdeke, hogy pörögjenek az eladások. Sokkal jobban jár, ha pár hét alatt elad egy 29-re alkudva egy ingatlant, mintha 32-ért hirdetné akár éven túl is.


"Ha év végére megcsinálják az inflációt, valszeg visszacsökkentik és akkor megint boldog boldogtalan hitelezni fog."


Hát igen, cserébe a babaváró 30 alatt kiesett és a CSOK is lényegében ki lett vonva a forgalomból. Ahová még lehet használni a CSOK-ot, oda meg nem akarsz költözni, ha jót akarsz magadnak.

2023. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Akkor végre azok is házhoz juthatnak normális áron, aki nem tud babaváróra és egyéb Csokra apellálni. ezek be vannak építve az árakba és nekünk rohadt nagy szívás. Úgyhogy egy percig sem bánom, ha ezeket eltörlik aztán menjenek csak vissza az árak. Hány gyerek született csak mert a babváró. Látom a rengeteg idegbeteg szülőt sok gyerekkel...
2023. szept. 15. 14:24
 17/18 xswerdy ***** válasza:
60%
ha az adott települéen beállt a piac, akkor lehet, hogy jó is, ha ingatlanoson keresztül hirdet az eladó. Lehet, hogy éppen ő fogja meggyőzni, hogy fogadjon el egy alacsonyabb ajánlatot. Az ingatlanos érdeke egyébként, hogy menjen el a ház, neki majdnem mindegy az ár. Jellemzően tisztán százalékban vannak fizetve. Mondjuk 5%-nál kapna a 32 millióból 1,6 milliót, a 30-ból meg 1,5-öt. Így is, úgí is jól keres, ha létrejön az üzlet. De ha nem, akkor meg a költségei se térülnek meg.
2023. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg sokkal rosszabb ha van ingatlanos, mert a tulaj az ingatlanos jutalékát is levonja az alku után neki maradó összegből. Ergo ha van ingatlanos és enged a 32 millióból 2 milliót, akkor a tuljank marad marad 28,5. Ha nincs ingatlanos, akkor sokkal könnyebb az alku, mert a vevőnek engedhet közvetlenül. Akit az ingatlanos rá tud beszélni..hát persze. A legtöbb tulajdonos nem látja át, hogy egy olyan ember ad tanácsot akinek az az érdeke, hogy de rögtön, de máris legyen üzlet mert csak akkor keres pénzt.
2023. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!