1983-as önkormányzati lakás (63nm,2+1félszoba csepelen 4 emeletes panel)mennyit érhet?Úgy,hogy semmi nem lett újítva,minden eredeti 40éves az utolsó kilincsig
Lift van? Erkély?
HÉV-közeli?
Piaci áron senki nem adhatja el, ha nem saját. Bérleti jogot lehet eladni csak!
4#
Lehet megvenni akarja a kérdező,nem pedig eladni.
Lehet azért érdeklődik a kérdező,hogy mennyibe kerülne neki,ha az önkormányzat egyszer el akarná adni a lakást.
Vagyis számomra így van valamiféle értelme a kérdésnek.
6os!
Köszönöm a kommentet,pontosan így van,elnèzést ha 2 értelműen fogalmaztam!
Kérdező, attól függ a lakás értéke (tulajdonképpen a belső állapota minimálisan meghatározó ebben az esetben), hogy a Csepeli Önkormányzat milyen feltételekkel köt veled bérleti szerződést. Ha olyan régi fajta bérleti szerződést köt, ami határozatlan időre szól, és minimális a lakbér, mert szociális bérlakás, mondjuk 30-40 ezer Ft/hó akkor oké. Az újabb típusú szerződéseknél ez más nem így van, általában 3-5 év amíg bérelheted és egyszer hosszabbítható. Ha csak ilyen 3-5 éves szerződés, akkor nagyon keveset ér a bérleti jog a piacon. Hozzászámolva azt, hogy már nem olyan kedvező az önkormányzati lakbér, mint 20-30 éve volt, és ezt emelhetik, és nem tehetsz ellene semmit. Nem mondhatod, hogy hé, én ezért fizettem, hogy olcsó lakbérem legyen, mert ez jogszabályba ütközik az alábbiak miatt:
Ilyen jogot vásárolni nem lehet, nem vagyoni értékű jog a szociális bérlakás bérleti joga. Úgy tudsz ilyenbe bekerülni, hogy neked is van valahol valamelyik önkormányzatnál szociális bérleti jogod és cseréltek, ez a hivatalos módja.
Van egy nem hivatalos, ezt szokták kijátszani a zugügyvédekkel. Akié a bérleti jog kinéz magának egy ingatlant - ára miatt tipikus vidéki ingatlan lesz- amit te megvásárolsz. Ha a nevedre kerül a vidéki ház, akkor csere kérelmet nyújtotok be a Csepeli Önkormányzathoz, mert szociális bérleti jogát lehet jogszerűen saját tulajdonú lakóingatlanra cserélni.
Rázós üzlet, mert ezer fajta dolog történhet az ügylet közben. Te mint "vevő" nagyon megszívhatod. Pl. ha már megvetted a kinézett vidéki házat, amíg a földhivatal be nem jegyzi a nevedre a házat nem lehet benyújtani a cserekérelmet az önkormányzathoz. Eltelik 2-4 hónap is, mire benyújtott kérelem van, amit elbírálnak.
1. Lehet hogy nem hagyják jóvá a cserét, mert ők sem hülyék, látják, hogy egy frissen szerzett házat cserélnél, ergo az eddigi bérlő így akar a szociális rászorultságéból pénzt szerezni, hogy tulajdonképpen eladja a jogát, ami törvény szerint nem forgalomképes jog, nem adható nem vehető.
2. A csereügylet közben meggondolja magát, akkor sem tehetsz semmit. Te meg már megvettél egy olyan házat ami nem kell neked, kifizetted a vagyonszerzési illetékét és az ügyvédi költséget.
Én nem fognék bele ilyenbe, ha jót akarsz magadnak mert a meglévő pénzedből jócskán elúszhat a semmire.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!