Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha csak 30 nm körüli garzonlak...

Ha csak 30 nm körüli garzonlakásra van pénzem Budapesten, akkor inkább kár venni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, most már tudnék venni lakást minimális hitellel. Kb. 40.000 Ft lenne a törlesztőm. Most is garzonlakásban lakok, de úgy gondoltam annakidején, hogy legalább másfél szobás lakást szeretnék. Ha jön át valaki, akkor ne kelljen egy helyiségre szoruljunk és mindenkinek komfortos legyen a pihenés, ha itt alszik a másik fél - család, rokon, barát.


Viszont az elmúlt években csak folyamat feljebb ment a lakás, és úgy vagyok vele, hogy nem akarok tovább gyűjtögetni. Viszont olyan mértékű lakáshitelt sem szeretnék bevállalni, amivel 1,5 szoba körüli lakást vehetnék. Ahhoz hiányzik kb 10 millió forint, az 10 éves futamidővel kb 150.000 Ft havi törlesztő, azt inkább kihagynám.


Garzonlakásban tudnék tovább spórolni, és talán egy 4-5 év múlva nagyobbra tudnám becserélni, viszont ezzel ez az álmom amit leírtam bedől, tehát max egy nagyon pici 1 légterű lakást tudok nézegetni.


Főleg 13. kerület vagy Zugló érdekel, 13. annyira nem is tetszik, csak nagyon sok a munka ezért húz oda az ésszerű gondolkodás. Esetleg még a III. kerület olyan része ahol a 13 könnyen elérhető, de ugye az Árpád híddal, ha valami gond van, akkor meg szívás ingázni a XIII.-ba a III-ból.


Albérletárak elrugaszkodtak, jelenleg 170.000 ft + rezsibe bérlek, ezt most már nem tartom gazdaságosnak, ezért akarok most már lépni a vásárlást illetően.


Az, hogy lesz egyszer feleségem és esetleg ketten vennénk egyelőre nem opció, mert barátnőm sincs.


2023. szept. 2. 16:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Pesti oldalon jo lehet minden ami belső kerület.


Földszintit nem szeretnek, minimum első emelet.


Jó a panel is, nem kell felujitott.


De ami ilyen 34 millió az már nekem nem fér bele.


Nem tudom mennyire alkukepesek ezek sajnos

2023. szept. 2. 23:11
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ahogy mondták már többen, inkább vedd meg amit most tudsz, mert akkor nem kell bérleti díjat fizetned csak a hitelt.

Aztán pár hónap után lehet találsz majd egy jobbat és akkor ezt eladod, megveszed azt. ha a teljes árát beforgatod a lakásnak egy új lakásba akkor nem kell utána újra fizetned illetéket, csak a többlet után. (de ez nem automatikus, az ügyvéd kell majd intézze).

Most 170-t fizetsz és a hiteled 40 lenne, nem hiszem, hogy a rezsi ekkora lakásra 130 lenne, tehát marad pénzed a költözés után belőle. Gondolom ebből tervezed a bútorokat megvenni.

Ha javasolhatok valamit akkor inkább vegyél egy lepusztultabb lakást kevesebbért, de kicsit nagyobbat ebből a pénzből. Akkor ráérsz majd szépen lassan te felújítani és a magad tetszésére alakítani. A te munkád, időd lenne beletéve és nőne vele a lakásod értéke. Aztán így felújítva már többért tudod eladni és venni egy közelebbit, nagyobbat, szebbet akár. Sokszor elég ha rendbe hozza az ember az ajtókat, a falakat szépen megcsinálja tapétával vagy jó festékkel, cseréled a fürdőszobában a csempét, szekrényt, esetleg átfested a kádat, rendbe hozod a konyhát. A többségét te is meg tudod csinálni.

2023. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12%
12# 5 éven belül viszont adózni kell, az nem elhanyagolható tétel.
2023. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%
#13 Leírtam, hogy nem kell ha az eladott lakás árát felhasználja egy új lakáshoz. Csak a különbözet után kell fizetni. Ha kevesebbért vesz újat akkor jövedelemadót kell fizetni az után ami megmaradt, ha többért vesz, akkor illetéket kell fizetni a többlet után.
2023. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11: Akár 20-30% is.
2023. szept. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

14: A vagyonosodási illetékkel kevered.

SZJA-t haszon (jövedelem) után kell fizetni.

Vagyonosodási illetéket vásárlás után kell fizetni.

2023. szept. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%
#16 Nem keverem. Pontosan leírtam most is mikor kell fizetnie. Mi nem érthető neked benne?
2023. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak nekem is lenne annyim, én boldog lennék már a 30 négyzetméterért is. Szerintem vedd meg, amíg még teheted. Én egy ennél kisebb garzont bérlek és ha az enyém lenne, én lennék a legboldogabb ember, de hiába spórolok, erre esélyem sincs.
2023. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%
17: Érthetőnek érthető az írásod, csak teljesen hamis az infó.
2023. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
#19 Fárasztó vagy. Mi az ami hamis lenne benne szerinted?
2023. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!