Egy helyrajzi számon két ingatlan, hátrányok?
Nem lehet bontani, építeni semmi a szomszéd elfogadása nélkül.
Ezen kívül bizonyos kritériumoknak kell megfeleljen mindkét ingatlan x paramétere ahhoz, hogy külön helyrajzi számot kapjon.
Külön mérők vannak.
Külön mérők azért lehetségesek,mert azt tulajdonoshoz kötik.
Megosztással lesz oly módon másik helyrajzi szám,hogy marad a régi,csak utána írják /1 es,/2 es.
A tulajdoni viszonyok vitásak lehetnek és a későbbi eladásnál is nehézség léphet fel.
Egyik szomszédunkban a szülők a gyerekekkel építettek közös, két generációs házat egy telekre - ikerházként. Minden külön volt a két házban, külön mérők, külön garázs. Amikor nemrég el akarták adni mert a gyerek sajnos vált és így a család meg kellett ossza a ház árát, akkor megpróbálták egyben eladni a két házat egy telekkel. Nem sikerült, mert egyben hatalmas volt az ára és nagyon ritkán keresnek eleve két generációs ikerházat, pláne nem biztos, hogy pont az tetszik valakinek ami épp eladó akkoriban ilyen.
Meg kellett osztaniuk a telket és amikor minden hivatalosan lement, akkor külön-külön tudták eladni a két házrészt és pár hónapja már új lakó van.
Addig nem okozott semmi gondot a közös telek amíg nem volt a családban gond - de amikor lett, akkor nehezen tudták megoldani.
De valójában rengeteg ikerház meg 2-3 lakásos társasház van, a mi utcánk is tele van 4 lakásos társasházakkal, amiknek közös a telke és megoldják a lakok. Csak tudomásul kell venni, hogy az nem olyan egyszerű helyzet, mint egy családi háznál, hogy ha nekem kedvem van kivenni a meggyfát vagy felállítani a kert közepén egy bazinagy medencét, akkor megyekés megteszem, hanem bizony meg kell egyezni a másik lakóval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!