Sokan belebuktak vagy buknak majd a CSOKba?
Vagy inkább abba hogy 3 picit kell eltartani?
Mennyire biztonságos ez az egész
25,7% az infláció, 380 az euró.
Mindenki magasabb bér emelést akart, amit a cégek nagy része meg is adott ~15% körül (éves átlag infláció 14,7%).
Ezt ki kell termelni, tehát drágulnak a dolgok, általában évi 8-10% áremelés szokott lenni, de mostanáben ez inkább folyamatos volt, nem pedig évi egyszeri.
Az LNG-t, földgázt, kőolajat (üzemanyagok) drágábban veszi egész eu, mintha az oroszoktól vennék.
Folyamatosan indítják vissza a szénerőműveket, emiatt a szén ára elszállt.
A fenti kettő miatt az áram is drágább, azaz mindent drágában állítanak elő (szerintem mindenki érzi).
Ha az 5 éves euro árfolyamot nézzük, és figyelmen kívül hagyjuk a tavalyi elszállást (háború), húzunk egy közelítő egyenest és megkapjuk a 375-380-as eurót. Tehát a tendencia alapján ennél jobban nem igen fog erősödni a forint.
830-900 ft 1 db 30-as tégla...
Összességében nézve szinte esélytelen, hogy lejjebb menjenek az új építésű ingatlanok árai, vagy pedig a jól szigetelt modern régieké.
A kivitelező aki építette a házamat 2022-ben, idén 80000 ft/m2-el növelte a kulcsrakész házai árát...
Az ingatlanok utáni kereslet biztosan csökken, a kérdés a kivitelezők hajlandóak e lemondani némi profitról. Ami biztos én idén már nem tudnék építkezni, így is összement a ház az áremelkedések miatt. :(
Az árakat lehet emelni akármeddig, más kérdés, hogy lesz-e aki majd megveszi.
Ajánlom az alábbi kalmárok, ingatlanos podcastjét :
https://www.youtube.com/watch?v=e8lUbU1ygO8
Múltkor néztem, ha jól emlékszem 50 % körüli tranzakciószám csökkenésről beszélnek benne.
Én nem hiszek ebben a lakásvásárlási kánaánban, soha nem volt és nem is lesz.
Viszont nem minden külföldi moslék gyárat hozatnék be, hanem pörgetném a saját gazdaságom, hogy az emberek tudjanak mihez kezdeni, ne csak nyögve nyelősen menjen
3+
14! Én nem vagyok kárörvendő, van nekem saját új építésű házam, ami csok nélkül épült.
Csak arra próbáltam rávilágítani, sokan túlvállalták magukat némi pénzért cserébe. Ezek a családok lesznek kakiban vagy már vannak is.
Ahol pedig nincsenek anyagi problémák, csak egyszerűen nem működik a házasság, nem tudnak válni a csok miatt. Míg egyszerű piaci lakáshitelnél bármikor válhatnak, eladhatják az ingatlant aztán egyik jobbra a másik balra megy tovább.
2020-as KSH adatok szerint a válások arány 42%, míg átlagos házasság hossza 13 év. Véleményem szerint 2025-26 között a válások aránya meg ugrik az elidegenítési tilalom lejára miatt.
Saját tapasztalatom: az ismeretségi körömben és a baráti társaságot is beleértve csak 3 olyan párt ismerek akik 20 év után sem váltak el, ebből az egyik pár külön szobában alszik évek óta.
“ Csak arra próbáltam rávilágítani, sokan túlvállalták magukat némi pénzért cserébe”
Nagyon kevés ilyen van, csak ti gondoljátok, hogy mennyien vannak. Mi is fel tudtuk volna építeni csok nélkül a házat, nem vagyunk erre a 2,8 millára rászorulva (a gyerek állampapír számláján csücsül) de ennél jobb hitelt nem talál az ember, feltétel sem sok van, kilépni is baromi egyszerű belőle.
"kilépni is baromi egyszerű belőle."
Ez tény, csak az elidegenítési tilalom alatt csinálod, ki kell fizetni az aktuális piaci kamat és kedvezményes kamat különbözetét, + némi kezelési költség szerződés módosítás. A 3,3% és a ~9% THM közötti eltérés tud fájni, mert sok milliós tétel is lehet belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!