Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez a szoba nagyon kicsi...

Ez a szoba nagyon kicsi gyerekszobának?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 27. 19:01
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
85%

Na én itt nem galériáznék.


Olyan ágyat néznék ami keresztbe befér az ablak alá a radiátor elé, azzal már javulna a tér helyzete, hogy van egy "zárása" a szobának és nem olyan csőszerű. Az ágy helyére mehetne valami gardrób, az asztal maradna nagyjából ott ahol van, csak mögé a túloldalra kerülhetne valami keskenyebb polcos elem.


Ezeket a rácsos emeletes ágyakat meg elfelejteném, mert tényleg baromi kollégium-börtön érzés.


Alapból gondoljuk át mire való az ágy, pihenésre, arra, hogy amikor már hullák vagyunk, bedobjuk magunkat. Vagy csak simán ledőljünk napközben.


Én éltem emeletes ágyon, utáltam, hogy le-fel kell minden szarért mászkálni, volt, hogy lakótársam ágyára dőltem le inkább amikor nem volt ott...

2023. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Keresztbe elfér a heverő, 210 cm széles a szoba.

Még egy kinyitható kanapéágyon gondolkodtam keresztbe, akkor nappal kanapé lenne éjjel meg ágy.

2023. jan. 28. 00:46
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mérete a probléma, hanem az alakja, ahogy már előttem is írták, nagyon "csőszerű" a szoba, emiatt nehéz jól berendezni. De sajnos vannak ilyenek, egy csomó panelnek is van ilyen félszobája, az enyémnek is.

Én úgy rendeztem be, hogy az ablak előtt van keresztben az ágy (ahogy #32 írta), az ablakkal szemközti falra pedig csináltattam egy faltól falig, padlótól plafonig érő gardróbszekrény asztalossal. Ugyan érzetre kisebb lett a szoba, de látszólag kicsit javultak az arányai, és más szekrények elhelyezésén már nem kellett gondolkodni. Az íróasztal és az ágy lába fölé került még egy polcrendszer, és így megvan bőven elég tárolóhely, és még fotel is befért a szobába.

2023. jan. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk most nézem az alaprajzot, látom nálad az ablakkal szemközti, rövid falon van az ajtó, így nem tudod pont azt megcsinálni, amit írtam, nekem a hosszabb falon volt az ajtó. #34 voltam.
2023. jan. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Asztalossal kell csináltatni méretre egy gardrobot, az ágy fölött is elfér egy 50-70 cm magas szekrény alatta 2-3 polcal.

Aztán lesz annyi helye, amíg otthon lakik el fog férni!

Kamasz korban meg a barát/barátnő is el fog férni mellette az ágyon😁.

A TV t kell falról kifordítható konzolravtenni, és akkor ez is meg van oldva.

2023. jan. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

36+

ha keresztbe befér az ágy az a legjobb. Be kell fordítani az ablak elé, az ágy végébe elfér a tv a falon, azt tudja számítógép monitornak is használni.

Így 1 méteres iróasztal bőven elegendő, mellé meg mehet a beépített szekrény ami odafér.


Nekem is így volt a szobám csak nekem 210x450 volt, így 180x200as ágyam volt. Középiskola végén, egyetem alatt meg kiraktam az iróasztalt, mert mindig az ágyon fekve tanultam. Előbb is kiraktam volna, de crt monitort túl nagy helyet foglalt. Szóval amikor kaptam egy lapos tvt már ki is raktuk az asztalt.

2023. jan. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%
Minek ágy MEG kanapé is? A kettö együtt teljesen fölösleges és csak elveszi a helyet!
2023. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, milyen anyagi lehetőségeid vannak, mennyire hosszútávon gondolkozol. Ha keresztbe teszed a heverőt vagy kanapéágyat az ablak elé, akkor nehezebb lesz takarítani, a radiátorhoz férni, nem utolsó sorban kinyitni az ablakot. Az ajtót nem tudod áthelyezni a hosszabb falra? Ez nyilván költséges és macerás, de ha pl 15-18 évre tervezed, akkor érdemes elgondolkozik rajta, persze ha a lakás beosztása alapján megoldható. Ha nem, akkor én az összes bútort arra a falra helyezném, ahol most a kanapé és a szekrény van, a másik falat beépíteném ilyen max 30cm mély polcrendszerrel. Vagy csak egy-két keskeny könyvespolcot helyeznék oda, meg egy lehajtható asztalt íróasztalnak. Az ágy vagy kanapéágy két oldalára tennék egy-egy ruhás szekrényt, amiket fölül egy áthidaló elem köt össze. Ennek kuckós hatása van, és gazdaságos helykihasználás.
2023. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy a berendezés nagyban függ az életmódtól is. Lehet valakinek elég egy apró fésülködő-íróasztal, vagy egy picike dohányzóasztal szerűség. De például egy építész-hallgató egyetemistának nincs olyan, hogy elég nagy asztal.


Kollégiumban és albérletben is akkora asztalom volt, mint másnak egy étkező. Egyszerűen kellett. Később már nem, jelenleg meg beérem azzal, hogy elfér a laptop.


Ez a "nehezebb takarítani" szerintem nem igaz. Porszívónak van csöve, simán ki lehet porszívózni az ágy mögött, vagy elhúzni addig 5-10 centire az ágyat. Ablakot is ki lehet nyitni, maximum az ágyra térdel az ember, hát na puff. A radiátorhoz meg tulajdonképpen nem kell hozzáférni, maximum ha cseréli az ember.

2023. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

35,36


Én gépészmérnök vagyok, és a rajzolást úgy oldottam meg, hogy az étkező asztalt használtam, majd később lett állványos rajz asztalom ami összecsukható volt. Viszont ez sem fért el a szobába, így maradat az étkező, mert nappali nem is volt.

2023. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!