Mennyire értesz egyet az adott állítással, hogy az a személy aki nem tudott össze spórolni egy lakásra valót élete során, az csavargó?
inkább idősebb korosztálytól.
Ennyi.
2005-ben vettem lakast, sokkal konnyebb volt mint ma. Csak ezt sokan nem ertik meg, hogy ma mar nem lehet koma szomszed jobarat es papirok nelkul!!!!! epitkezni, egyszoba konyhat, gorbe falakkal.
#2: 2005-ben pobt ikyan nehéz volt lakást venni, mint most, utána jött egy kis korrekció, "válság".
Annál mist sokkal nagyobb összeomlás néz ki Európának.
3. A 2. úgy értette, hogy 2005-ben könnyebb volt lakást venni, mint ma. Lehet akkor is nehéz volt 2002-höz képest, mert már emelkedtek némileg az árak, de nem voltak olyan brutális árszintek, mint most. Most reálértéken sokkal durvább a helyzet, mint akár 2008-ban az összeomlás előtt is.
---
A kérdésre válaszolva: Persze, ez ezerszeresen függ attól, hogy ki mikor született. Aki 1990 körül tudott "szarér-húgyér" tanácsi lakást venni, annak kevesebbet kellett spórolnia egy saját lakásra. Ugyanígy aki 2010-ben vagy 2015-ben tudott venni, annak is relatíve kevesebbet kellett spórolnia rá, mint aki 2022-ben szeretne venni. (Tételezzük fel, hogy minden esetben egy fix korú emberről van szó, tehát egy átlag ugyanolyan 35 éves ember relatíve mennyire könnyen tud venni 1990-ben, vagy 2015-ben, vagy 2022-ben.)
#3, nagyon nem.
Akkor hitel nelkul tudtam kertes hazat venni segedmunkaskent.
Azota, sokkal jobban fizetett szakmaval, es sok segitseggel is alig sikerult mas lakast venni.
Ha most ugyanannyi idosen, ugyanazt dolgozva, ugyanannyi ideig, egy 30 negyzetmeteres panelt se tudnek venni.
Meg is válaszoltad tulajdonképpen az utolsó mondattal.
Akkor még segédmunkások is szarér-hugyér tudtak venni valami kis panelt, mert a kapitalizmus teljesen ki volt iktatva, az állam szinte "utánadobta" az embernek a lakást, még a 90-es években is vomt egy nagy hullám, mikor elkótyavetyélték az állami/önkormányzati lakásvagyont.
Arról ne is beszéljünk, hogy akkor még nem létezett a külföldi oligarchák lakásvásárlása, ma pedig az ingatlan egy befektetési cikké silányult, az sem baj, ha egész lakóparkok állnak üresen.
A "csavargó" szót meg 60 év alatt szerintem már senki nem használja, értelmezni sem tudom.
Én pl. szeretek a városban sétálgatni, csavarogni csak úgy, pedig vsn rendes mérnöki munkám meg fedél a fejem felett, nem vagyok bűnöző, akkor én most "csavargó" vagyok vagy sem?
Egyszerűen nem lehet összehasonlítani az akkori és a mostani "egypárt rendszert".
Ugyanis Kádár a panellakások tömegét építtette országszerte, hogy legyen hol laknia a szegény népnek.
A mostani pártvezérnél meg azért szegény a nép, mert stadionokat építtet fűtött füves pályával, hogy néhány tucat kétballábas "akadémikus" elbohóckodjon havi 5-10 milliókért és azt gyakorolja, hogy melyikük tud nagyobbat csulázni.
És mi van ha valaki végig kulturált albérletben lakott és spórolás helyett szórakozott, utazott, élt? 🤔
Számomra már a spórolás mint fogalom olyan igazi proli megoldás. Hiszen a cél nem a spórolás lenne hanem az hogy folyamatos fejlődéssel és előre lépéssel növeld a bevételeidet.
9: Hát magyar viszonylatban nagyon nem, mivel sokaknak le kell erről mondaniuk annak fejében, hogy a hivatásuknak élhessenek.
Vagy valaki növekedett, aztán jött a cvd vagy a rezsimizéria és be kellett zárnia a boltot. Akkor most zártosztályra kell kerülnöd, mert nem tudod feldolgozni, hogy nem növekszel?
Vagy jön egy államosítás, megszűnik a magánvagyon, mint 1945-ben, vagy becsődöl minden, mint 1929-ben, vagy az 1. világháborúban, és akkor belehalsz?
Egy emberi élet során több rezsimváltás is van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!