Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van sokkal több ismerősö...

Miért van sokkal több ismerősöm, akik 5-10 éve tudtak venni lakást pici családi segítséggel vagy néhány év külföldi munkával, mint akik manapság tudnak?

Figyelt kérdés
Viszonylag sok ilyen ismerősöm van, akik kint dolgoztak néhány évet külföldön, majd hazajöttek és vettek 1-2 lakást még kicsit régebben. Vagy kaptak 5-10 éve, huszonéves vagy kora harmincas korukban valahogy a családjuktól néhány millió forint támogatást (pl. nagyszülői örökségből továbbadva, vagy mindenki adott bele a családban nehezen összekuporgatott megtakarítást, szülők, nagyszülők is) és úgy vett lakást. Sokszor hitellel megtámogatva. Tehát nem gazdag családokról beszélek, ahol minden gyerek kapott egy lakást 18 évesen, hanem úgymond közepes anyagi helyzetűekről, tehát nem is gazdagok, de azért nem is éheznek. Manapság viszont nem hallok ilyen történeteket az utóbbi néhány évből, csak pár esetet, pedig most is vannak ugyanúgy fiatalabb ismerőseim is bőven. Miért?
2022. dec. 23. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vetted észre, hogy az utóbbi időben nagyon felmentek a lakások árai?

Plusz inflálódik a pénzünk (megtakarítások, fizetések?)

2022. dec. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenek főleg az "átkosban " voltak. Hagyták élni a kis keresütüeket is .

10 évre előbbre is lehetett tervezni,ma meg már holnapra sem lehet.

Biztosak voltak a munkahelyek.Nem hogy jobb egyre rosszabb lesz.Ez a kormány nem szegényebbekért dolgozik,hanem a saját köreiért .

2022. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
92%

#2


2010 előtt is volt erre példa.

Nekünk nagymamám adott bele egy nagyobb összeget a házunkba.

Mondjuk ő ukrán cigivel seftelt, úgyhogy volt miből :)

Plusz a ház amit vettünk sem került akkoriban többe mint 4 milló forint.

Persze fel kellett újítani. A 1,5 szobából csináltunk 4-et + 2 fürdő stb.

Volt vele munka meg öntöttük is bele a pénzt.


A lényeg: Akkoriban még volt az embereknek megtakarítása. Plusz a CSOK miatt az ingatlan árak sem száltak el ennyire.

2022. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Átlag 5 évig spórolsz, minden túlórát elvállalsz, félreteszed a béred min felét, és meg lesz a tőkéd a sajáthoz.


Viszont, ha nem keresel jelenleg min 500000 nettót, akkor az 5 év jóval több lesz.

Erre van több megoldás:

1. munkahelyváltás és/vagy jól fizető szakma kitanulása + munkahelyváltás

2. kimész külföldre akár mosogatni ~1800€-ért vagy, ha van egy normális szakmád pl szakács (esetleg elmész egy tanfolyamra és szerzel 1-2 év tapasztalatot) ~2500€ körül keresel majd. Szállás+2x-i étkeztetés ebben a bérkategóriában a cég biztosítja. Vannak olyan helyek ahol nyelvet sem kérnek. => szakácsként így havi 2000€-t félre tudsz rakni ~800000 ft/hó.


Egy szezon általában 4-5 hónap ,szóval évente min 6 milliót félre tudsz tenni. 4 év alatt min 24 millió!!!


Sok lehetőség van, csak tenni kell érte.

2022. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amiért 5-10 évvel ezelőtt anyám 16ert vett felújított fullos lakást.

Most vagy 35öt ér.


CSOK.

2022. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. Akkor tévednek azok, akik folyamatosan azt mondogatják, hogy most nem nehezebb lakáshoz jutni, mint régebben volt?


2. Én ilyen 2007-2017 körüli időkre gondolok. Nagyon sok most 35-45 év körüli ismerősöm van, aki akkor vett első lakást fiatalon valami ilyen módszerrel. Vagy kapott pár milliókát a nem gazdag családtól (ami akkor minimum egy önerő volt), vagy kiment dolgozni néhány évre külföldre és hazajött 1-2 lakás árával.


4. Ezekkel egyetértek, hogy most is lehet ilyeneket csinálni. Csak mégis sokkal kevesebb ember tudja megtenni, mint régebben. Gondolom a fizetések nem emelkedtek annyira nyugaton, amennyire a lakásárak nőttek itthon. (Még a forint gyengülését beszámítva sem.)


5. Értem :(

2022. dec. 23. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te eddig hol voltál, dobozban?
2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
mert öregszel, nem ismersz fiatalokat
2022. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok. Több "fiatal" ismerősöm van (huszonéves), mint "öreg" (harmincas, negyvenes).
2022. dec. 23. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor egyáltalán nem vagy elkésve a gyűjtéshez, én 30 voltam mikor nekikezdtem, 35 mire beköltöztem.
2022. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!