Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkertben élők közül kérdeze...

Zártkertben élők közül kérdezem, hogy amit írnak hátrányok - nem jár a kukás - nincs normális internetelérés Ezek valóban így vannak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják a többi hátrányt is (villany, gáz, víz), de szerencsére itt gyakorin olvastam sok ellenpéldát, ha gáz nem is de a villany, víz általában szokott lenni. Az internetről eddig egy írást láttam, arról, hogy lassú, de elképzelhető, hogy nem is működik. A kukást meg nem értem.. Van, ahol azt írják igenis jár,de van ahol azt írják, hogy külterület és nem.

2022. júl. 23. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hátrányát látom a zártkerteknek, mert minden egyéb megoldható:


- Egyik, hogy külterület lévén nem egyszerű eljutni boltba, iskolába, munkába.

Több km. a gyaloglás a tömegközlekedésig, ha nem kocsival jársz. (Ritka a kivétel)

És ez vonatkozik oda-vissza, nyáron 45 fokos hőségben, télen jégen, havon, mert a zártkerteknél nincs hókotrás.


- a másik, hogy nagyon kis alapterületű épület lehet rajta, általában 20, talán 30 m2, de inkább 20.

2022. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Tehát a 3x drágább személyi kölcsön oké, de a lakáshiteltől tartózkodsz.

Tiszta sor!


De még jobban szeretnél a lakosság leggazdagabb 10%-ba tartozni, akik zsebből vesznek házat.

Én is!


"A mai világban nehéz boldogulni, saját ház szinte elképzelhetetlen"


Nézd én egy vén f.sz vagyok, még el tudom neked mondani, hogy 80-as évek végéig csak a hosszú nyelvűek kaptak "csak úgy" lakást. Az egyszeri embernek nemhogy hitel, de még szakmunkás, sőt még építőanyag sem nagyon jutott. Két kezével kínlódta össze a házat, mert NEM VOLT más lehetősége.

Ha meggebedt akkor sem.


Bocs, de ezt tudtam nem megjegyezni.



Én amúgy azt tanácsolom, belterületen vegyél házat, igenis vannak korrekt ajánlatok. Külterületen lakni sok lemondással jár - ahogy írták. A nagy nehezen összerakott pénznek sem jó hely egy "gazdasági épület".

2022. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

"- Egyik, hogy külterület lévén nem egyszerű eljutni boltba, iskolába, munkába.


Több km. a gyaloglás a tömegközlekedésig, ha nem kocsival jársz. (Ritka a kivétel)


És ez vonatkozik oda-vissza, nyáron 45 fokos hőségben, télen jégen, havon, mert a zártkerteknél nincs hókotrás.



- a másik, hogy nagyon kis alapterületű épület lehet rajta, általában 20, talán 30 m2, de inkább 20."


1. Ez is teljesen változó. Az én hétvégi házam 12 perc kényelmes sétára van a buszmegállótól, ahonnan átlag fél óránként járnak a buszok be a városba, és a várostól kb. 5 perc autóút, akár még le is gyalogolható.


2. Zártkerteknél általában tényleg nincs hókotrás. Kell egy hólánc, fél méteres hó ma már nem jellemző nálunk.


3. Tévedésben vagy! Attól függ, mekkora a telek, ált. 3%-a beépíthető. Az én telkem pl. 3000m2-es, így egy 90m2 alapterületű ház is építhető rá akár!

2022. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Imádom ezeket az anekdotikus érveléseket. Nincs azzal baj, hogy megosztod a saját tapasztalatod, de nem biztos, hogy más is ilyen ultra szerencsés lesz mint te. Mert amit leírtál az nagyon-nagyon nem jellemző a külterületi ingatlanokra. (zártkert csak egy népies név).


1. a többségénél bizony sötétben botorkálsz ki a műútra vagy onnét haza

2. nincs ám se hóeltakarítás, se útjavítás, még kővel sincs sok helyen leszórva. Tavasszal, ősszel jól jön a gumicsizma.

3. A telkek között 1000 m2 a jellemző méret, tehát 30m2-es kamrákat lehet hivatalosan ráépíteni. Ja és 3000 m2-re 90 m2 bruttó házat építhetsz, ami nettó 60m2 lakótér.

2022. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ennyire gyászos a helyzet, mert ott ahol villany, gáz és szemétszállítás is van, attól azért valószínűleg nincs messze a város. 5-ös hozzászólásomban írtam, hogy tesómék is zártkertit vettek, és a városhatár talán 100 méterre van. Sötétben se kell botorkálni. Helyijáratos busz 10 percre. Persze nagy házat nem lehet ilyenre építeni, de ezen egy 2 szintes van, és nagyon jól megcsinálták. Kettőjüknek tökéletes.
2022. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2022. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#14 Hiába ír az ember bármilyen érveket, mert mind attól függ, hogy hol van az a zártkert. Mi 5 km-re lakunk Debrecentől zártkertiben, földúton párszáz métert kell menni, 10 perc alatt bent vagyunk autóval a városközpontban, még reggel 7 óra körül is. Vasútállomás pár perc sétára, vonat 10 perc alatt bentvan a vasútállomáson. Persze hóeltakarítás nincs, de a városban sincs, csak a főutakon. Nagyon szutykos, latyakos időben a városban se nagyon lehet sporcipőben mászkálni, pláne, hogy a városokban is előfordulnak bőven földutak, ez sem kimondottan zártkerti hátrány. Internet nem a leggyorsabb, de netezésre, streamingekre, játékra teljesen megfelel nekünk. Szemétszállítás van, legnagyobb hátrány talán, hogy nincs gáz (de helyette klímával fűtünk), és nincs csatornázva, így pár havonta szippantóst kell hívnunk. Közvilágítás van végig. Beépíthetőség valóban nem előnyös, de én mindig is nagy kertet akartam, akinek ez nem gond, annak simán jó. Van egy 80 nm-es, két szoba, nappali+konyhás házunk, terasszal, nagy kerttel 13 millióért. Persze kell kompromisszumokat kötni, illetve valóban nem mindenhol ilyen jó a helyzet, de belterületen ez a sokszorosába kerülne, amit mint mi sem, sokan nem tudnak előteremteni.

Anyósomék szintén zártkerten laknak a város túlsó végéhez közel, ugyanilyen feltételek mellett.

2023. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!