Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkertben élők közül kérdeze...

Zártkertben élők közül kérdezem, hogy amit írnak hátrányok - nem jár a kukás - nincs normális internetelérés Ezek valóban így vannak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják a többi hátrányt is (villany, gáz, víz), de szerencsére itt gyakorin olvastam sok ellenpéldát, ha gáz nem is de a villany, víz általában szokott lenni. Az internetről eddig egy írást láttam, arról, hogy lassú, de elképzelhető, hogy nem is működik. A kukást meg nem értem.. Van, ahol azt írják igenis jár,de van ahol azt írják, hogy külterület és nem.

2022. júl. 23. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Mindenre van megoldás,csak nem minden olyan kényelmes .

Internet is van,műholdas,csak az drágább.

2022. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk pl csak áram van. A víz házi vízművel van megoldva, a fűtés pedig fával.


Az internetet meg nagy nehezen sikerült megoldani mikrohullámú nettel, de nemigen akarták megcsinálni a szemben lévő erdő miatt. Végül az erdő tulajával közösen kitisztítottunk egy keskeny sávot, így végül bekötötték.

2022. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam villany, gáz és szemétszállítás van, víz kútból, internet meg rádiós znet, de hétvégén meg este felé nagyon betud lassúlni, olykor használhatatlan kb.
2022. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kukás is van a nyaralónál. Igaz nem úgy, hogy a háznál borogatják a szemetest, hanem vásárolni lehet a szemétszállítóktól céges kukazsákot, amiket az út elejére kell vinni adott napokon. Onnan viszik el.

Vezetékes víz van, társulásban bevezettettük (fejenként olcsóbb volt mint a kútfúrás), villany van, tányéros Tv, internet nekem telefonon, de lehet van más lehetőség is.

2022. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hugomék Fehérvár szélén, zártkerti ingatlanban laknak . Van víz, gáz, villany, és a kukás is jár hetente. Egyedül csatorna nincs, de az sincs messze, szóval rá tudnának csatlakozni. Internettel volt gondjuk, mert pont valamelyik szomszéd fája takarta a tornyra való rálátást, így az mobilnet.
2022. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó, de nincs olyan, hogy A zártkert! Szóval ha zártkerti ingatlant vásárolnál, akkor az adott zártkerti ingatlanon kell megtudakolnod a lehetőségeket. Írhatunk 100-an, 100 félét, csak nincs értelme. Egyáltalán a kérdésnek mi a célja?


Nekem is van zártkerti ingatlanom, van víz, villany, internet is (optika), de akinél nincs, az meg mobilnetet használ, 4G van beltérben is, úgyhogy ma már az ország jelentős részén az, hogy nincs vezetékes internet amiatt nem kell kétségbeesni. Kukásautó nem jár házhoz, de van közös kuka, telektől kb. 500m-re.

Nem csatornázott az utca, de vannak helyben olyan külterületi zártkertek, amik csatornázottak is.

2022. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszát, mindenkinek ment a pipa!

Nekem ezekből a válaszokból az jött le,hogy vannak azért nehézségek a zártkertekkel, amit tudomásul kell venni vásárlás előtt. Nem csoda hiszen némelyik nagyon szép, mégis sokkal olcsóbb, mint mondjuk egy lepukkant központban lévő ház. Az utolsó válaszolónak is pontosan igaza van, amennyi zártkert van annyiféle hátránya és előnye van. A kérdés célja egyszerű kíváncsiság volt, rengeteget dolgozom, hogy legyen házam és valószínűleg hitellel kell pótolni a maradék részt, de remélem, hogy megvalósul. A mai világban nehéz boldogulni, saját ház szinte elképzelhetetlen, maximum hitellel ezért gondoltam jó érdeklődni és itt gyakorin ingyen tudhatok meg egy két dolgot, ami ugye nem biztosíték semmire hiszen erre vannak az ingatlan ügyvédek, hogy felmérjék a ház tényleges értékét, esetleges buktatókat stb, azonban ezek a válaszok nekem sokat érnek mert egy kicsi reményt adnak, hogy a zártkertek is élhetőek és talán megvalósulhat az elképzelésem. Szóval,mindenképpen utána fogok járni ügyvéddel, ha nálam ilyen ingatlanvásarlásra kerül a sor, de addigis tényleg hálás vagyok nektek, hogy válaszoltatok! :)

További szép napot! :)

2022. júl. 24. 11:24
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Járj szerencsével!

2022. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#7 Azt ugye tudod, hogy zártkerti ingatlanra nem kapsz lakáshitelt, csak valami szabadfelhasználásút, vagy személyikölcsönt? Tehát CSOK meg ilyesmi felejtős.
2022. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. :) Ez is valakinek a hátrányok közé sorolható, de nekem lakáshitelt soha nem állt szándékomban felvenni, maximum a személyikölcsön.
2022. júl. 24. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!