Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy egy ingatlan mennyiért kelt el? Értelemszerűen sem az eladó, sem a vevő nem vagyok.

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Sehonnan, mivel semmi közöd hozzá.
2022. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én márciusban vettem lakást. Ha valaki kérdezi elmondom szívesen mennyibe került. Munkatársak, közös képviselő, más egyéb random ismerősöknek is. Nincs benne semmi titok, bár azzal egyetértek, hogy nincs kitéve valami nyilvános helyre minden lakásnak az eladási ára.
2022. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kikövetkezteted a környező hasonló állapotú/fekvésű lakások nm árából. Ha olyan mocsok kíváncsi vagy akkor kutass!

A tulajdoni lapon látszik, hogy mennyi jelzálog van rá bejegyezve ha hitelre vették. Az meg nyilvános.

2022. júl. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered a környéket és regóta figyeled, akkor NAV-os lekérdezés 10-20 ezer forintból sokat megtudsz!
2022. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

Mi közöd van hozzá?

Nálunk amúgy azt csinálták hogy a vízügynél nyomozták ki. Valamelyik tirpák g3ci utcabeli a vízügynél dolgozik, hozzáfért az átiratáshoz beküldött papírokhoz, és látta. Azóta mindenki tudja.

2022. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

13:

"Kikövetkezteted a környező hasonló állapotú/fekvésű lakások nm árából."


Jó, és azoknak az árát honnan tudod meg? Azt ne mondd, hogy a hirdetési árakból, mert azok nem azonosak az eladási árral.

2022. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

júl. 8. 14:03

"Ha ismered a környéket és regóta figyeled, akkor NAV-os lekérdezés 10-20 ezer forintból sokat megtudsz!"


Ezt részleteznéd?

2022. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#17:

IG01 NAV nyomtatvány kitöltése bekuldese egy adott területre. Pl. Kerület vagy irányítószám.

7500 Ft az alapdíj enélkül nem állnak szóba veled.

Aztán lakásonként 25 forint asszem a lekérdezés.

Nemrég kérdeztem le egy kerületben hasznos információkat adott. Olyan reszletezettsegu hogy melyik utca mekkora nm2 és mekkora hányadresz a társasházban a lakás. Ebből már szépen kikövetkeztethető hogy melyik mennyibe kerülhet. Van hogy egy utcában csak 1-2 db kel el egy időben de van hogy több tíz is.

Annyival viszont számolj hogy az eladást követően több hónap mire egy lakás vagy ház bekerül az adatbázisba mivel az illetéket elég sokára szabják ki 3-4 hónapot minimum számolj

2022. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16. A hirdetési árak tudom hogy csak vágyálmok. De reálisan mennyivel kevesebbért kelnek el lakások? Legdurvább esetben is csak mínusz 10-15% lehet. Ha ettől is kevesebbért akkor valamit nagyon rosszul tudhatok, vagy van egy teljesen más dimenzió ahol a hirdetések vannak és valójában azok csak dísznek lehetnek kint. Persze hallottam már én is olyanról, hogy valaki egy 120 milliós ingatlant próbált 90-re lealkudni amire kezet is csaptak de valamiért az eladó később mégis eltűnt.

Szóval ebből kiindulva mégegyszer nem értem a hirdetések miért ne lennének jó kiindulási alap.

2022. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek akik "semmi közöd hozzá"-znak kíváncsi vagyok amúgy hogy informálódnak bármilyen pénzügyben.
2022. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!