Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol jobb lakni szerintetek...

Hol jobb lakni szerintetek pl. Pesten belvárosban vagy inkább külső város részekben kertes önálló házban?

Figyelt kérdés

Tudjuk előnye hátránya mind kettőnek megvan.

Belvárosnál közel van minden, nem kell sokat utazni, nem kell kertben dolgozni stb.

Kertes háznál nem kell úgy alkalmazkodni úgy a ház lakóihoz, közös költség, felújítás stb. magad ura vagy inkább, szabadabb, lehet kertben sütni főzni, kiülni stb.


2022. máj. 10. 06:58
A kérdező szavazást indított:
Kertes ház
Belváros
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Budán, a Hegyvidéken, kertes társasházban. Sokat laktam a Belvárosban, megvan a maga varázsa, de nekem túl sok az autó, a bűz, a zaj meg az ember. Családos élethez nekem jobban illik a zöldövezet, és Buda jó részéről nem gond az ingázás sem, mert nem kell autózni sem, ami a városban szívás.
2022. máj. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Az a legdrágább környék...konkrétan 130 milla egy romos ház a testvérhegyen...
2022. máj. 10. 07:18
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Fiatalon család nélkül, illetve nyugdíjasként a belvárosban laknék. Családdal illetve picit idősebben 35-65 éves korom között pedig házban kint.
2022. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Oké, hát ezért is írtam társasházi lakást. A minőségnek ára van. #1
2022. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Zárt lakóparkos max 50 m2 lakás portaszolgálattal, a belvároshoz közel.

Nem kellene kertvárosi családi ház, mert túl drágák, túl nagyok, állandóan kertet kell rendezni és mindig van rajta valami felújítani való, arról nem is beszélve, hogy a putris kerületekből oda járnak betörni a cigányok.

2022. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

"Nem kellene kertvárosi családi ház, mert túl drágák"


Nem "nem kellene", hanem nem tudod megfizetni. Vagyis savanyú a szőlő.

2022. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt lehagytad a kötekedés közben: " túl nagyok, állandóan kertet kell rendezni és mindig van rajta valami felújítani való, arról nem is beszélve, hogy a putris kerületekből oda járnak betörni a cigányok"

Neked talán élvezet egy hodályt takarítani és állandóan a zöldterülettel foglalkozni, nekem nem.

2022. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem agglomerációban sorházban, társasházban, ikerházban kicsi kerttel.


A belváros tuti kiesett nálam mert zajos, koszos, rossz a levegő. Viszont szerintem az a jó, ha van óvoda, bölcsi, bolt, suli, játszótér gyalog megközelíthetően, ezért nekem a budai villanegyed sem tűnik ideálisnak. Ráadásul a nagyon gazdagok nem szorulnak rá egymásra, mert bérel bébiszittert/ápolót/sofőrt/kutyasétáltatót, ezért semmi kapcsolatod nincs a szomszédoddal, nem alakul ki igazi gyerekközösség, idősebbként is nehézkes ismerkedni.


Nekem nem az lenne az első választásom, ahogy családi házas övezetbe is ezért nem költöztünk, cserébe vettünk ugyanannyiért egy társasházi lakást kis kerttel.

2022. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!