Osztatlan közös tulajdonú telekkel kapcsolatos kérdés?
Adott egy osztatlan közös tulajdonú telek, aminek a telekkönyvi megosztása rendezés alatt van. A telken van egy kizárólagos használatban, önálló közművel rendelkező családi ház. Ennek fényében mire kell figyelni, utána nézni, azon túl, hogy a tulajdoni lapot lekérjük?
S az, hogy rendezés alatt van a telekkönyvi megosztás, vajon mennyire sima ügy -és ha nem az, vajon miért nem? Légyszi csak az írjon, aki segíteni szeretne!
Köszi
Önkormányzathoz menjetek be/hívjátok fel őket. Két helyrajzi számot csak akkor kap a telek, ha a létrejövő telkek mindegyike megfelel az adott besorolásti övezet minimális követelményeinek. Vagy csak használati megosztás lesz?
Lehet tudni róla, hogy lesz -e szolgalmi jog a telken?
Szolgalmi út ha van akkor pl. a víz-csatorna-gáz-áram bekötések miatt is jegyezhetnek majd be szolgalmi jogot. Annyira nem vicces, ha azért nem tudsz egy fát se ültetni az adott részre, mert a szomszédok bármelyikének arra megy a vízvezetéke.
Ezen a telken senki sem megy át, hogy a sajátjához jusson? Nehéz elképzelni, hacsak nem valamelyik szélső, út melletti darabról van szó (akkor viszont a közművek kapcsán fog kerülni rá szolgalmi jog).
Önkormányzatot hívd fel legalább, ők kapásból tudni fognak mindent. Az övezeti besorolást is kérdezd meg, esélyes, hogy nem lakóövezeti telek.
A tulajdonlás is oszlik el 7-8 felé? Az egészen hosszú folyamat is tud lenni, elég ha csak az egyik betart.
A közművekre kell figyelni mindenképpen. Hol mennek, milyen nyomvonalon, lesz-e valakin keresztül vezetékjogod és valakinek lesz-e rajtad keresztül. Minden mérőre érdemes rákérdezni és nyomvonalra. A házak önálló hrsz-en vannak? Vagy az is mind osztatlan közös?
Szerintem az önkormányzattól ÉS a földhivataltól kérj TÉRTIVEVÉNYES levélben, írásbeli állásfoglalást!
A szó elszáll...!
Ilyen házban lakom amit 1975-ben építettek, akkori építők lakószövetkezetet alapítottak, ennek nevén volt a telek, amire több családiház is épült. Én 2007-ben vettem meg itt a házam, amit anno szüleim építettek, és pár éve megszüntették ezt a lakószövetkezetet, illetve átminősítették társasházzá, mert itt lényegében ikerházakból építettek szorházat, ezzel spóroltak némi téglát. A helyrajzi számban pedig 2-3 per("/") van, tehát alapvetően semmilyen adásvételt bonyorító dolog nincs benne. 6 ilyen sorház is épűlt és simán adják veszik őket.
Annyi a bukta, hogy mivel a házak között nincs meg a 4 méter amit a helyi szabályozás előír, ezért nem lehetett a telkeket külön helyrajzi számra venni. Ez a telekkönyvi megosztás is csak egy lehúzás, mert annó nálunk se kérte senki, hogy szűntessék meg a lakószövetkezetet, csak jött a levél. Szerintem pár ügyvéd rárepült a témára, mert persze fizetni kellett, aztán bő 1 évig ültek a dolgon, és mikor lezárult, akkor lényegében semmi nem változott, ugyanúgy nem foglakozunk a szomszéd dolgaival mint eddig, semmi közös dolgunk nincs, mindenkinek saját mérője és egyedi szerződése van a közművekre.
3-as, saroktelek melletti telken van. A kert hátsó kerítésénél van egy kiskapu, ami az ingatlanos elmondása szerint azért van ott, mert nagyon jóban vannak.De az ingatlanos egy ismerősük, szóval.......
5-ös, az ingatlan kizárólagos használatban van, önálló közművel rendelkezik.
A telek osztatlan, ami 6 felé van elkerítve kerítéssel, kb mindegyiken van egy ház.egy helyrajzi szám, ez a hrsz/akárhanyas telek....vmi ilyet olvastam a papiron, hogy "bányaszolgalmi jog"
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!