Szuterén/alagsori „lakások”-ban milyen lakni, milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban, mi az ami kikészíti az efféle helyen lakókat, mik a hátrányok és előnyök, teljes mértékben kompenzálják-e a hátrányok az előnyöket?
Ezek nem lakások.
Lent megül a széndioxid, a radon, a hideg és sokszor talajvíztől is nedves falak és aljzat miatt penészedik.
Igazi betegséggyár.
Ráadásul még a kipufogógáz és a fék+gumipor is iszonyat mennyiségben jut be.
Nem teljesen értettem a kérdés alatti részletes leírást, de alagsori és alagsori lakás között is lehet hatalmas különbség!
Nem mindegy pl. hogy utcára néz, vagy belső udvarra... Az sem, hogy mennyire pinceszint... Éppencsak, vagy teljesen...
Laktunk a XII. kerületben olyan villaházban, ahol az alagsori lakás (régen a házmester/ háztartási alkalmazottak lakhattak ott) tkp. a legjobb pozícióban volt - abszolút kertkapcsolatos. EGy hegyoldalban volt a ház, az utcai bejárahoz képest 100%-ban alagsori volt - de tkp. csak "hátulról". Azaz a kert felé volt a bejárat, az ablakok - ebbe az egy irányba nyílak.
Nyilván van hátránya egy ilyen lakásnak is, amit már előttem leírtak - de létezhet olyan, hogy van ilyen előnye is.
Egyébként nekem is állította egy ingatlanos, hogy lakás a besorolása, miközben mellékelte a tulajdoni lapot, amin az állt: "egyéb helyiség".
Én több 100 olyan ingatlanossal beszélgettem már, aki tizedannyit tudott az ingatlanokról, mint egy mezei ingatlantulajdonos egyetlen ingatlannal. Ezek mamahotelesek többnyire, van, aki sose lakott egymaga ingatlanban, így lövésük sincs alap dolgokról.
A kémény funkciójáról például.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!