Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladást követően a...

Ingatlan eladást követően a földeletlen konektor rejtett hibának számít?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 17:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Írd már le értelmesen mi a pontos szituáció!
2021. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát nekem hasonló szituációból volt rendőrségi ügyem.


Eladtam a házat, volt benne egy földeletlen vezeték (oké, nem konnektor, hanem vezeték). A vevő feleségét megcsapta enyhén az áram, feljelentett, én (a volt tulaj) meg mehettem ki, hogy kifizessem az elműs villanyszerelő földelését (kb 60 ezer Ft).

2021. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Milyen az a földeletlen vezeték? Kábel esetleg, de egy csomó helyre nem is kell védővezető
2021. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
.. Akkor kábel. (Nem tudom a vezeték és a kábel közti különbséget.)
2021. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A rejtett hiba az ami nem látszik, de te tudsz róla vagy rongálás nélkül nem állapítható meg.

ilyen pl:

-meg van süllyedve a ház, repedezik minden, de te leszigeteled kívül, és belül meg drywit hálózod a falakat. ezzel eltakartad a hibát szándékosan --> Szavatoság.

-felázik a fal mert nincs víz szigetelés, te emiatt parafa táblákkal burkolod belül a falat, majd lefested. Tehát itt is elrejtetted a hibát-->szavatoság


Ha nincs földelve a konnektor az nem szavatoság, mert a vevőnek van lehetősége megnézni, kiméretni stb. Ez bontás nélkül ellenőrizhető!

2021. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!