Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladást követően a...

Ingatlan eladást követően a földeletlen konektor rejtett hibának számít?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 17:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
ha a vevő nem kért érintésvédelmi jegyzőkönyvet a lakáshoz, akkor nem kell róla beszélni. Ha kell az energiatanusítvány, akkor kellene az érintésvédelmi jkv is. Az új vevő ha topon van, akkor az elektromos hálózatot nézeti át először. (FI relé,stb)
2021. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az eladó kötelessége az érintésvédelmi tanusítvány, ez alól van kivétel két különböző feltétel teljesülése esetén. De az érintésvédelmi tanusítvány megléte vagy annak hiánya automatikusan nem alapoz meg szavatossági igényt. Most kérdés az, hogy földeletlen és törött dugaljok rejtett hibának minősülnek e.
2021. okt. 31. 22:41
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de inkább az ügyvédednek kéne írni, aki az eladást intézte.
2021. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

9.Egy olyan készülék aminnek védővezetős védelme van, meghibásodás esetén a készülék testére kerülhet a feszültség. Abba a tudatban lesz az ember, hogy védve van, és nyugodtan használja, ez így megtévesztő. Jobb a semminél, ha rákötöd a nullát, de ott is fenn áll a veszély, hogy szétég egy nulla kötés, és rajtad fog zárodni az áramkör.

Lehet kapni

[link]

[link]

2021. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%
te valami pénzre hajtasz úgy látom, vagy csak kötekedsz...
2021. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Vásárlás során fennallt az állapot?

- igen.

Volt lehetőséged ellenőrizni?

- igen.

Megtetted?

- nem.


Ez nem rejtett hiba, hanem a te hanyagságod.

2021. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem hajotok pénzre, nem kötekedésnek irtam, csak aki otthon magámnak szereli a villanyt nehogy rá fázzon.

A kérdésre is válaszolva, szerintem nem rejtett hiba, egy-kétezer forintos műszerrel ellenörizhető, aki ilyen régi házat, lakást vesz az számoljon ezzel a dologgal.

2021. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ha új építésű (maximum 20 éves) az épület, akkor rejtett hiba, mert joggal feltételezhető, hogy ez rendben van. A régebbi lakásoknál minden elő szokott fordulni villanyszerelésileg, tehát ha ez számodra szempont, viszel a megtekintéskor egy háromezer forintos multimétert meg egy fázsiceruzát, és ellenőrzöd. Ez nem úgy rejtett, mint hogy mondjuk szorítógyűrűs idom van a falba bevakolva, mert bontás nélkül megállapítható hogy mi a helyzet.
2021. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
De mondjuk a konnektorok ellenőrzéséhez vagy kiszereléséhez nem kell falat bontani. Amikor már szemrevételezéssel valami megállapítható a a villamos hálózat "hibáját" illetően, akkor talán illő lenne tovább lépni.
2021. nov. 1. 12:11
 20/25 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudom hogy ez így megállja e a helyét, de az ismerősöm ez miatt kinlódik.
2021. nov. 1. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!