Rét, mező, azaz nem művelt terület (egy falu legszélső háza "közeli" terület) átminősítése hogyan zajlik (kis részben beépíthető) területté? Illetve mennyiért szokták ezeket átminősíteni?
Megismétlem újra, de ezzel a veled vasló sehova nem vezető beszélgetést befejezem - Na szevasz!!
"Direkt írtam, hogy évek óta senki nem csinál ott semmit. Direkt írtam, hogy a fákat nem hogy békén hagyjuk, de még terészethű szép kertet is ki fogunk idővel alakítani, tehát nem elhanyagoltságában hagyjuk meg, hanem még természetbaráttá is tesszük, még inkább fásítjuk, növényesítjük. Jót akarunk tenni, gondozni, óvni fogjuk, nem csak építkezni - egy évek óta magára hagyott üres földdel!"
Amiket írtál, azok marhára nem javaslatok voltak, hanem egy dacos kisgyerek toppantgatásai!
Hogy miért nem lehet úgy csinálni, és miért szólnak bele mások, hogy te mit akarsz csinálni..
Nőj fel!
21: ha az RRT-ben az termőföldként van nyilvántartva, akkor ilyesmit nem tervezhetsz...
Leírta más is, hogy a művelésből kivonás nem egyszerű eljárás.... Sőt, a termőföld védelmében sok helyen eleve kizárt.
Ezt is végigolvashatod!
"A termõföld más célú hasznosításának közös szabályai
A termőföld más célú hasznosításának minősül:
a termőföld olyan időleges vagy végleges igénybevétele, amellyel a termőföld a továbbiakban mezőgazdasági hasznosításra időlegesen vagy véglegesen alkalmatlanná válik;
a termőföld belterületbe vonásának engedélyezése;
az Evt. hatálya alá nem tartozó üzem-, majorfásítás, valamint az út, vasút és egyéb műszaki létesítmény tartozékát képező fásítás igénybevétele.
A termőföld más célú hasznosítása tehát időleges vagy végleges lehet.
A termőföldet más célra hasznosítani főszabály szerint csak az ingatlanügyi hatóság engedélyével lehet.
A termőföld más célú hasznosításának engedélyezése földvédelmi eljárásban történik. A földvédelmi eljárás az ingatlanügyi hatóság (járási hivatal, kormányhivatal) által, ügydöntő hatóságként vagy szakhatóságként lefolytatott olyan hatósági eljárás, amely a termőföld mennyiségi védelmének érvényre juttatására, illetve a termőföld más célú hasznosításának engedélyezésére irányul.
Az engedélyt a termőföld más célú hasznosításának megkezdését megelőzően kell megkérni.
A földvédelmi eljárás kérelemre indul, a kérelmet az igénybevevő nyújthatja be az ingatlanügyi hatósághoz.
A más célú hasznosítás iránti kérelemnek – a kérelmező (és képviselője) azonosításához szükséges adatokon, elérhetőségeken túl – minden esetben tartalmaznia kell:
az érintett földrészlet, vagy földrészletek megjelölését (település, fekvés, helyrajzi szám),
a más célú hasznosításhoz szükséges teljes területigényt,
a más célú hasznosítás pontos célját.
Az ingatlanügyi hatóság a földvédelmi eljárásban minden esetben helyszíni szemle alapján dönt. [Hivatalból indult, illetve folytatott földvédelmi eljárásban, valamint a földvédelmi szakkérdés vizsgálata során a helyszíni szemle és a műszeres vizsgálatok költségei eljárási költségnek minősülnek.]
A kérelemhez az alábbiakat minden esetben mellékelni kell:
az állami ingatlan-nyilvántartási térképi adatbázisból szolgáltatott 30 napnál nem régebbi hiteles szemlemásolatot, amelyen egyértelmű jelzéssel ábrázolni kell a más célú hasznosításra tervezett területet, valamint az ehhez tartozó területszámítást, [kivéve, ha a kérelem kizárólag az érintett földrészlet vagy földrészletek teljes területére vonatkozik];
a humuszos termőréteg mentéséhez szükséges talajvédelmi tervet, ha a kérelemben megjelölt igénybevétel 400 m2-t meghaladó területigényű beruházás megvalósítására irányul.
az illetékes hegyközség hozzájárulását, ha a kérelem a borszőlő termőhelyi kataszterébe tartozó területet érint.
ha a Földforgalmi törvény (2013. évi CXXII. tv.) alapján a tulajdonos vállalta, hogy a tulajdonszerzéstől számított 5 éven belül a termőföldet más célra nem hasznosítja, a tulajdonszerzés alapjául szolgáló okirat másolatát.
A termőföld igénybevételét az indokolt szükségletnek megfelelő legkisebb területre kell korlátozni. Alapkövetelmény az is, hogy termőföldet más célra csak kivételesen – elsősorban a gyengébb minőségű termőföld igénybevételével – lehet felhasználni.
[átlagos minőségű termőföld: az ingatlan-nyilvántartásból kiállított törzskönyvben szereplő, az adott település azonos művelési ágú termőföldjei 1 hektárra vetített aranykorona-értékeinek területtel súlyozott átlagának megfelelő termőföld]
Az átlagosnál jobb minőségű termőföldet más célra hasznosítani csak időlegesen, illetve helyhez kötött igénybevétel céljából lehet.
A más hatóságok által kiadott engedélyek nem mentesítik az igénybevevőt ingatlanügyi hatóság engedélye megkérésének kötelezezóttsége és a Tfvt.-ben foglalt jogkövetkezmények alól. Az ingatlanügyi hatóság engedélye pedig nem mentesít a termőföldön megvalósítandó létesítményhez, beruházáshoz szükséges más hatósági engedélyek megszerzésének kötelezettsége alól.
Más hatóságok, ha eljárásukban nem áll rendelkezésre a termőföld más célú hasznosításának engedélyezéséről szóló végleges ingatlanügyi hatósági határozat, az eljárást kötelesek felfüggeszteni. Az érdemi döntés az ingatlanügyi hatóság véglegessé vált határozatának figyelembevételével hozható meg."
stb. stb.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!