Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik panel típust preferáljá...

Melyik panel típust preferáljátok jobban?

Figyelt kérdés
Statikailag egyforma mind2? Mert nekem az utóbbi valahogy erősebbnek tűnik a több tartófal miatt, viszont az előbbi jobban tetszik. (10 emeletesekről van szó)

2021. júl. 17. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Egy lépcsőházból álló szintenként 6-8 lakás.
Több lépcsőház egybe épitve (4-10) szintenként 3-4 lakás.
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4-10 lépcsőházasra szavazok,több a lakó a házfentartás jobban eloszlik(közösköltség).Az egy lépcsőházasoknál majdnem mindenki szélső lakásos,télen hidegebb,nyáron melegebb,vagy 4 emeletes és nincs lift!Én 10 emeletes 1 emeletén lakom,nem szélső lakás télen körbe vagyok fűtve,nyáron nincs olyan meleg.Elviselhetőek a szomszédok,de ahoz szerencse is kell!
2021. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok.A panel házak statikailag stram erős épületek,összedőlni nem fognak szerintem,a vasbeton időtálló erős szerkezet sokat kibír,mindegy hogy 10 vagy 4 emeletes panelházról beszélünk.A mostani újépitésű lakások is hasonló technológiával épülnek.
2021. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, azzal tisztában vagyok hogy erős szerkezetűek, viszont abban nem vagyok biztos, hogy egyformán-e ez a 2 típus. Ahol élek ott egy 4 emeletes panel sincs, ami egy lépcsőházas.
2021. júl. 17. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A 4-10 lépcsőházas panelek olyan 4-10db egy lépcsőházas panelek, amiket egymás mellé építettek.
2021. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen
2021. júl. 17. 22:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen semmi se múlik mi 8 an vagyunk egy emeleten de szuperek a szomszédok.

A lényeg hogy legyen lift

2021. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt így megondani.


Én most olyanba költözök ahol egy lépcsőházhoz szintenként 2-2 lakás van. 1-1 közös előtérrel ahova a lakók szeretnek kiülni dohányozni, beszélgetni.


Ahol most vagyok ott egy folyosón van 4-5 lakás és azt se tudom kik laknak mellettem.


Nekem ez utóbbi jobban tetszik, mint az, hogy egy fix szomszédod van akivel közvetlen kontaktba kerülsz.

2021. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Én igazából semmilyen kapcsolatba sem szetetnék lenni a szomszédokkal. Az aggaszt hogy van egy lépcsőház ahol lehetne jó árban venni egy lakást. 6 lakás van egy szinten (10 emeletes) és egy lépcsőházas. Tudom hogy a panel rendben van de mégis kinézetre olyan mint egy torony, ami könnyen eldőlhet. Nyílván nem fog eldőlni de lehet ez a típus nem fog annyit bírni, mint ami nagyobb és akár több lépcsőházas. Mivel ez lenne az egyetlen ingatlanm és a következőt is max ennek eladásából venném nagy eséllyel, ezért hosszabb távra terveznék min 40 évre.
2021. júl. 19. 21:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lépcsőházat akartam írni elsőre, mielőtt bárki belekötne :D
2021. júl. 19. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "eldőlhet". Ezer dologtól függ, szerkezetileg melyik mit bír. Alapvetően mindegyik hasonló technikával, minőségben készült. ÉS ahogy írták egy "több lépcsőházas" panel pont ugyanúgy "toronyházak" egymás mellé pakolása.
2021. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!