Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ingatlan mennyire jó...

Adi235 kérdése:

Egy ingatlan mennyire jó befektetés mostanában?

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 04:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
A CSOK vajmi keveset tesz ezekhez az árakhoz, egy 30 milliós lakás esetében 3 gyerek után kb. 2 millió forint jár, nem emiatt lesz esés, Debrecenben tényleg elszabadultak az árak, a legdurvább eddig az újkertben egy 3 szobás panel 40 millióért....
2021. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

A 'mindig tartja az értékét' dologról ennyit:

[link]

Olyan lufi lett most fújva, hogy ihaj, a moratórium lejárta után fog ez majd látszódni, megint jön a hitelesek megmentése korszak. Csak most nem 10-20M-s hitelek vannak, hanem 30-50. Érdekes világ lesz.

2021. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Akkor kell ingatlanba (részvénybe, stb.) beszállni, amikor lemennek az árak és nagyjából akkor kell kiszállni, amikor a csúcson vannak.

A csúcsot 2019-ben covid és mindenféle válság nélkül is elhagytuk. Kb. 2 éve stagnálás és enyhe lejtmenet van. Biztos, hogy nem most akarnék befektetési céllal venni ingatlant, mert ha nominálisan nem is, de valós értékben évekig lecsorgás várható.

Persze én csak általánosságban beszélek, de a lakásba pénzt pumpáló kisbefektetőknek sincs az enyémnél sokkal komolyabb tudása. Biztos vannak olyan helyek, ahol növekedés várható még, de ez már kicsit hazárdírozás és senki sem fog tudni neked biztosat mondani.

A covid előtt a belvárosi, kicsi és közepes méretű lakások mentek nagyon, mert ezeket könnyű kiadni, vagy airbnb-t csinálni belőlük. Most meg a legtöbb irodista munkakörben tartósan meg fog maradni a távmunka, meg is lódultak a tömegek a kertvárosokba és ott mentek fel az árak az ingatlanpiac gyengélkedése ellenére is, a belvárosi, eddig menő lakások tényleges eladási ára pedig a szakértők szerint 10-20%-kal lejjebb van mint a csúcson.

Az Airbnb ki lesz herélve, tehát már ez sem lesz árfelhajtó hatású, akkor sem ha újra beindul a turizmus.

A hosszú távú lakáskiadás is elvesztette a vonzóságát, mióta van MÁP+ és nagyjából azonos hozatom nyújt lényegében kockázatmentesen.

Akkor mégis ki fizetné ki ezekért a lakásokért négyzetméterenként az átlagbér három-négyszeresét, ha a befektetők kiesnek? Az egyetemisták és a fiatal pályakezdők, akiknek vonzók ezek a lakások? Nekik nagyon nincs ennyi pénzük, mint a mostani, kitartott árak.

2021. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

13: Még ami tartja az árakat, az alacsony hitelkörnyezet, de ez is úgy tűnik kezd hamarosan változni:

[link]

Ha nem lesz árkorrekció, akkor végtelen oldalazás várható, értelmezhetetlen értékesítési idők mellett... Alapvetően a jövedelmeknek kellene meghatározni az ingatlanárakat, azzal viszont vannak gondok:

[link]

2021. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

5 éve mondják hogy a pesti lakás 30 millió. Ok.

Mikor volt 20 millió? :D

Mert szerintem soha :D

2021. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Miskolcon 2014-ben (vagyis a CSOK előtti időkben) 5-6 millió forint körül mentek a lakásárak.

Most olyan 13 millió forintért kaphatod meg ugyanazt a lakást.

Néhány év alatt 2-3-szorosára nőttek a lakásárak. Nyilván ennek legfőbb oka az állam által végrehajtott ingatlanpiaci manipulációk.

Azóta az ingatlanárak kegyetlenül emelkednek folyamatosan, csökkenések nem igazán figyelhetőek meg. Látod, még a vírushelyzetben is csak növekednek vagy maximum stagnálnak az árak.


Úgyhogy szerintem az ingatlan mindig jó befektetés, főleg Budapesten, vagy egyéb megyeszékhelyen. (Gondolom azt viszont nem kell kifejtenem, hogy miért nem jó ötlet egy borsodi faluban befektetni...)

2021. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én a fasz rossz oldalán vagyok (csak lakni akarok valahol)

azt látom az árak alapján hogy aki vevő és befektetési céllal veszi annak megéri.

ha van pénzed vágj bele.

viszont azt látni kell hogy ez a fajta befektetés nem alkotó teremtő jellegű össze hasonlitasban pl egy autó gyár részvényeivel szemben.

szerintem is be fog dőlni de +10 éves távlatokban ha most beszálsz és időben ki ugrasz tuti + leszel

2021. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%

17: "viszont azt látni kell hogy ez a fajta befektetés nem alkotó teremtő jellegű össze hasonlitasban pl egy autó gyár részvényeivel szemben." Nem jól gondolod.


Viszont most hol laksz? Hány éves vagy, hol nőttél fel? Bérelt ingatlanban? Vannak felmenőid?

Simán lehet segíteni "nem tudok hol lakni" embereknek, csak nem szokták igazságként elfogadni, amit mondanak nekik.

Vagy a másik, hogy valójában nem csak lakni akarnak valahol, hanem ahol az átlag és az annál jobb helyzetben lévők laknak, az nekik méltóságon aluli, és 200 milliós dunai panorámás Belgrád rakparti lakásnál kezdődik nekik a lakni valahol.

Miközben egy egész csalás teljes ingatlanvagyona szokott lenni 20-40 milliós még budapestieknél is.

2021. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
* csaláD
2021. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18-as!


Taníts Mester! 16-os vagyok. Vegyük Miskolcot. Egy teljesen átlagos panellel is boldog lennék. Ennek az ára jelenleg mondjuk 12 millió forint.


Alig várom, milyen segítségről beszélsz, mik azok a bölcs tanácsok, amikkel elérhetem ezt a célt!

2021. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!