Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben az esetben mi történik?

Ebben az esetben mi történik?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás aminek a tulajdonrészei négy ember között oszlanak el. Nemsokára ez a lakás eladásra kerül. Az egyik tulajdonosnak van egy hitele, amit nem tudott fizetni egyidőben, ezért átkerült a Faktoringhoz behajtásra. 2 éve már rendesen fizetve van, nincs elmaradás.

A kérdés az lenne, ha eladásra kerül a lakás, a Faktoring igényt tartha-e erre az összegre, esetleg automatikusan le is vonnak annyit, amennyi a hitel még fennmaradó összege, vagy nincs közük hozzá?


2020. szept. 29. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy be van-e jegyezve az ingatlanra végrehajtási jog.
2020. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmam sincs, mert nem értek hozzá, hogy ez pontosan mit is takar. Amennyit én tudok, hogy annó, mikor nem volt fizetve a faktoring felé, az érintett kapott egy levelet, hogy a lakásban lévő része el lesz árverezve ha nem fizet.

Azóta minden hónapban időre fizetve van, így az eljárás fel lett függesztve, de ez csak addig, míg nincs elmaradás.

Úgy volt, hogy az illetékes elajándékozza a részét, az egyik tulajdonosnak érzelmi zsarolás hatására, mert neki ér annyit, hogy a rokonsággal emiatt rosszban legyen. Viszont emiatt a faktoringos ügy miatt ez nem lehetséges, míg vissza nem fizeti.

Nagyon valószínű, hogy egy éven belül a lakás eladásra kerül, és a családi megállapodás szerint a pénzt, amit kapna, annak a rokonnak kell adnia, akire íratta volna a részét. Tehát ő igazából jobban jönne ki az ügyből, ha bank vinné a pénzt, mert így az adósság rendezve lenne.

2020. szept. 29. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
ügyfélkapun ingyenesen le tudod kérni a tulajdoni lapot, azon rajta lesz, hogy végrehajtói jog van-e bejegyezve.
2020. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
de ha csak jelzálog, meg elidegenítési és terhelési tilalom van, akkor se tudjátok másképp eladni, minthogy rendezitek a tartozást. Szóval meg kell nézni a tulajdoni lapot. Utána kell kérni egy igazolást a faktoringtól, hogy mennyi az aktuális tartozás, aminek a rendezése után az összes teher lekerül az ingatlanról. Ezután a szerződést úgy kell megkötni, hogy ez a rész egyből a faktoringnak megy, nem is látja a tulajdonos. Ha a vevő hitelt is vesz fel, akkor a bank is ehhez ragaszkodik, és a további részleteket csak aztán folyósítja, ha a hitel rendezve van. Hogy a hitel csak egy tulajdonost érint, azt egymás között kell rendeznetek.
2020. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!