Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan legyen saját lakásunk?

Hogyan legyen saját lakásunk?

Figyelt kérdés

Férjemmel nagyon szeretnénk saját lakást, de Budapesten lehetetlennek tűnik. Sajnos én még csak pár éve dolgozok teljes állásban és a fizetésem ugyanannyi mint vidéken. Párom jobban keres, de még így is baromi nehéz az albérlet mellett félretenni, hogy az önerőnk meglegyen a hitelhez. CSOK meg babaváró hitel nem játszik, mert még nem szeretnénk gyereket, csak ezekért meg főleg nem szülnék.


Felmerült még, hogy visszaköltözzünk vidékre, vagy külföldre menjünk. Vidéken tudnánk egy olcsóbb lakást venni pár éven belül, de a párom fizetése is kevesebb lenne. Külföld pedig csak azért merült fel, mert ott mindketten jobban keresnénk.Ti mit tennétek ilyen esetben?



2020. aug. 8. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Maradjatok pesten!
Vissza vidékre!
Irány külföld!
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem külföld vagy esetleg szakmát váltani. De ez utóbbi is egy lassú dolog. Vagy vállalkozás esetleg.


De Magyarországon saját lakásra szinte születni kell megfelelő családba, hogy vagy eleve legyen pénz, vagy olyan iskolákba és egyetemre jusson az ember, ahol extra jó fizu lesz.Ha ez nincs, akkor az örökség.

2020. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Te annyit keresel mint vidéken, a párod valamivel többet, de ezt a differenciát (vagy még többet) elviszi a pesti albérlet.

Így gyakorlatilag semmi értelme Pesten albérletezni, ha ezt a pénzt vidékre visszaköltözve meg tudjátok spórolni!

Hogy vidék vagy külföld?

Ezt ti tudjátok eldönteni, mert függ attól, hogy van e és mi a képesítésetek, tudtok e nyelvet, vagy képesek vagytok e alacsonyabb képesítés esetén évekig csövezni külföldön egy tömegszálláson, mert ellenkező esetben külföldön is elmegy a lakhatásra a pénzetek nagy része.

2020. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem így nem éri meg Budapesten maradni. Esetleg egy megyeszékhelyre költözhetnétek, vagy aköré. Én legalábbis ezt tenném.


A külföld pedig attól függ. Az biztos, hogy külföldön az első pár év nehezebb lenne, szóval ilyen szempontból kényelmesebb lenne inkább itt maradni, csak leköltözni vidékre. Mindenesetre, én így Pesten tuti nem maradnék.

2020. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:
93%
Én külföldet választottam, de mielőtt a szavazás eredményeképp összedobáljátok a fontosabb dolgokat és elindultok, előtte érdemes olyanokkal beszélgetni akik már túl vannak ezen, nem annyira egyszerű mint amilyennek tűnik.
2020. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkabb videk. Amennyivel tobbet kerestek annyival tobb az alberlet is.

Videken sokkal konnyebb hazat venni

2020. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

2015 óta, ha nem örököltél, vagy nem születtél gazdag családba, lehetetlen saját lakáshoz jutni. Az árak több, mint duplájára emelkedtek azóta.


Szerintem engedjétek el határozatlan ideig ezt a célotokat. Egyszerűen nem lehet önerőből labdába rúgni jelenleg a lakáspiacon. Pár év múlva meg hátha történik valami, ami kicsit normalizálja a helyzetet.

2020. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!