Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet saját lakásunk?

Hogy lehet saját lakásunk?

Figyelt kérdés
Hogy tudnánk saját lakást venni albérlet mellett? Nagyvárosban lakunk. Legtöbb ismerősünknek, rokonunknak van saját háza, igaz nem itt, hanem a környező falvakban. Mi nem szeretnénk innen elmenni, örökölni nem fog egyikünk sem, nem úgy mint az ismerőseink. Akkor? Ennyi? Albérletben ragadunk? Kicsit elvagyok keseredve, félre rakni nem tudunk semmit.
2019. nov. 3. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Vagy albi, vagy halálig tartó hitel, vagy a környékbeli falukban egy ház.


Minek saját lakás?


Saját példám!


Albiban lakom. Az előző házban tűz volt. Ott 3 lakás égett ki, az is amiben lakta. Fogtam magam, átmentem másik albiba. 2 napon belül volt hol laknom. Másik lakás tulaja meg még mindig albérlet és rokonok között ingázik, mert nem tud másikat venni.

2019. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
23%
Természetes hogy elvagy keseredve. Ki szereti kidobálni az ablakon a pénzt? Habár ilyen is van. Pedig nincs más megoldás spórolni kell legalább az önerőre. Hogy ennek mi módja van ezt nem tudom megmondani. Mivel nem tudható hol éltek mit dolgoztok. Egyes párok munkasszállóznak pl amit minimális térítéssel a melóhely fizet. Két három év spórolás. Nyilván nem jó de valamit valamiért.
2019. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Mi igen magas fizetéssel lakunk albérletbe, mert egyszerüen nem találunk olyan házat amit megvennénk, és építkezni én nem akarok.

A másik ok, hogy a háztulajdonosnak kell minden felújítást egy albérletben fieztni. Na most egy háznál mindig van valami. Mi az utobbi 10 évben egy fillért nem költöttünk korszerüsítésre, viszont a tulaj igen. Minden évben van valami. Fütés, balkon, kerítés, tetöablak.

Ezek nagy összegek és nekünk megmarad ez. Saját háznál ezek mind a mi költségeink lennének.

Ok egyszer lesz egy házunk, de én csak azért, hogy iszonyat adóság legyen magam elött nem akarok házat venni.

2019. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
63%
#4 De így többet kifizetsz az nem baj?
2019. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"Hogy lehet saját lakásunk?"

Dolgoztok, megtakarítást képeztek, még többet dolgoztok, képzitek magatokat => több pénzért dolgoztok. Hitelt vesztek fel, törlesztitek.


Kb. így. A sorrend is valami ilyesmi.

2019. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne keseredj el kérdező. Albérletben lakni koránt sem annyira rettenetes.

Két dolgot javaslok: kis településen lakni egyáltalán nem az ördögtől való, ha mindenképpen ragaszkodsz saját házhoz, akkor ez a lehetőséget gondold át.

A másik pedig, nem írtad hány éves vagy, de a kérdésed alapján húszas éveidben járhatsz. Tanulj meg egy hiány szakmát.

Ha nem segítesz magadon, más nem fog helyetted.

2019. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vegyel hazat falun.

Nem kotelezo ott lakni eleted vegeig de akkor legalabb a hitelt fizeted a sajat hazad utan. Lehet kesobb lesz sporolt penzed, a hazat eladod, bankot kifizeted es veszel masik hazat.

Vannak gyarak akik biztositanak szallast pl Gyor kornyeken mivel onnan sokan atjarnak inkabb Ausztriaba dolgozni. Elmentek egy gyarba dolgozni ahol van szallas, lehuztok 2-3 evet es lesz egy kis sporolt penzetek.


Mi is alberletben lakunk.

En vallalok extra munkat hogy legyen tobb penzunk es nagyon sporolosan elunk. Nem jarunk szorakozni, se etterembe.

2019. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Na, hát így sehogy. Vagy az igényeket igazítod a lehetőségeidhez, vagy a lehetőségeidet az igényeidhez.

Ha előbbi, akkor vesztek agglomerációban lakást/házat, fizetitek, mellette félretesztek és amint tudtok venni a városban valamit eladjátok és visszamentek.

Vagy, más állást kerestek, képezitek magatokat, jobb fizetésért dolgoztok és elkezdtek megtakarítani. Az is sarkos, hogy semmit nem tudtok félretenni. Miért nem? 10-20 ezer forintot a szerény nyugdíjból élő nagymamák is megtudnak takarítani havonta.

2019. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

28F vagyok nemrég jutottam egy felújítási önkormányzati bérlakáshoz.



Fel kell újjítanom 2 millió forintért



( ami épp folyamatban van).



Ha felújítottam utána 5 évig lényegében ingyen lakhatok benne(havi 10.000) forintért bérlem az önkormányzattól.



5 év után pedig meghosszabbítják velem a szerződést,ha nem éltem le a lakást és rendesen fizetem a számlákat.20 év után pedig meg is vehetem kedvezményes áron majd.



Nem örököltem nem vagyok gazdag,se fideszes,de még különlegesen tanult vagy intelligens srác se vagyok.



Én csak elmondanám hogyan csináltam.



7 éve dolgozok,az elmúlt 6 évben mindig megpályáztam ilyen felújításos bérlakásokat és most idén megkaptam egyet.



Én otthon laktam nincs feleségem nincs gyerekem,nincs eltartottam, nem mentem el albérletbe egyszer sem, nem vettem fel csokot se.



Nem akartam magam hitelcsapdába se kergetni ezért választottam ezt az alternatív módot.

2019. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"20 év után pedig meg is vehetem kedvezményes áron majd."

Ezzel vigyázz! 20 év hosszú idő.

Nálunk most alakult új közgyűlés és szinte azonnal megtiltották az önkormányzati vagyon értékesítését.

Nem lehet eladni az önkormányzati lakásokat.

2019. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!