Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Békéscsabán milyen az élet?...

Békéscsabán milyen az élet? Látom olcsóak az ingatlanok? Jó ott lakni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha valahol olcsók az ingatlanok, annak általában oka van.
2020. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%
Én imádok itt élni, igaz az ingatlanok azért nem olcsóak. Egyébként minden megtalálható egy helyben, nyugodt, csendes város. Remek programokkal, sok álláslehetőség, sorolhaznám. :) Szóval szerettel várunk itt Csabán!
2020. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Békéscsabáról származom. Ott születtem, életem első 25 évét ott éltem le. Szeretem azt a várost, azt tartom ma is otthonomnak. Rendszeresen járok haza ma is. (Havi 1 alkalommal). Gyönyörű város sztem. Én már picit már kívülállóként látom a város fejlődését. Illetve nem-fejlődését. Én magamban haldokló városnak hívom. Én azért jöttem el, mert nincs munkalehetőség. Nekem nem sikerült ott munkát kapni. Van a Linamar,mint egy nagy munkáltatói cég, de rajta kívül nagy cég nincs, ahol tudnál munkát találni. Van néhány nagyobb bolt, (Tesco, lidl, obi,praktiker, penny) akik mint munkaadók vannak jelen. Azon kívül van az állami szféra (önkormányzat, iskolák) meg a mezőgazdaság. Ipar nincs. Turizmus nincs. Márpedig ezek biztosítanának munkát. Bruttó 300ezres fizetés kiemelkedőnek számít. Szórakozási lehetőségekből sincs eleresztve a város. Szombaton délig a piacon és a csaba centernél (ezek egymás közelébe vannak) látsz embereket és forgalmat, szombat délutánra kihal a város. Nem nagyon látsz embert az utcákon. A lakosság létszáma folyamatosan csökken. Valaha 70ezres város volt, már nincsenek 60ezren. Csak a városvezetők erre még nem döbbentek rá. De fejlesztik a kerékpárutakat, szép a sétálóutca, de egyetlen céget sem tudok mondani, ami az elmúlt 10 évben ment volna Csabára. A csabaiak nem vették észre, de Gyula elhúzott mellettük.Gyulán ott a várfürdő, ez hatalmas lökést adott a turizmusnak, ami jelentős fejlődés, bevétel, munkahely-lehetőség a városnak. Ha Csabán 10 millió alatti házat/lakást látsz, ne vedd meg, mert az biztos, hogy norvégok-lakta környék. Ha abban a vidékben gondolkodsz, én Gyulát ajánlom, ott több a munkalehetőség. Vagy vegyél házat/lakást Dobozon, ott tényleg olcsóbbak, és onnan Gyulára is és Csabára is be lehet járni. 10-15 km mindkettőtöl.
2020. júl. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3: Látok drága lakésokat is, de 90-250 000 Ft/nm-eseket is, ami azért elég olcsónak számít minden viszonylatban.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Jó hely, de munkalehetőség kb 0- mint írták is, az önkormányzat valamit nagyon rosszul csinál, jöttek volna ide nagy cégek, csak sokat kellett volna fizessenek, úgyhogy mentek volna máshova.
2020. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#

úgyhogy mentek máshova.

2020. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös, te milyen/melyik cégről tudsz, aki jött volna Csabára, csak a városvezetéssel nem sikerült dülőre jutnia? Pudzta kiváncsiságból kérdem. Annyira szurkolok Békéscsabának. Most vmi helikopter-alkatrész gyártó üzemet fognak építeni, Gyulán. Nem tudom, hogy Csaba egyáltalán szóba került-e, vagy a város megpróbált-e versenybe szállni az üzemért. Bármilyen hírt szívesen olvasok Csabáról, ha van róla infód. 3as voltam.
2020. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most így cégnevet nem tudok, az valahogy nem maradt meg, de az egyik, fémipari szerszámokat gyárt, menetmetsző,fúró, esztergakés stb... Ők a Linamar-ral akartak összedolgozni, lett volna még kisgép összeszerelő üzem is,talán makita,meg voltak még kisebb vállalkozások akik itt akartak érvényesülni, de itt túl van tolva a bürokrácia egy olyan szintre hogy inkább feladták.

Igen,helikopter motorokat fognak ha jól tudom összeszerelni,de nem sok munkahely lesz belőle, ja igen és ami hely van még a tondach, de az se lesz szerintem sokáig, egyre silányabb az agyag, már ha még itt bányásznak egyáltalán,ott nincs ismerősöm szóval nem tudom.Mondjuk a tondach-hoz csak kihalásos úton sógor koma jó barát kerülhet be!


Amúgy nem csak Békéscsaba haldoklik,igazából kompletten egész békésmegye, az utak silányak, nincs autópálya, nincsenek komolyabb gyárak stb stb stb

2020. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Békéscsaba gyönyörű, biztonságos, rendezett város. Élhető, tiszta hely, jók a viszonyai minden téren.
2020. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy hol is éltek, de én Gy-M-S megyéből költöztem ide pár hónapja.

Van itt is munkahely pl. előttem írták a Linamart, ott van a Hirschmann, Bonduelle, meg még pár kisebb cég is.

Pl. Győrben vagy környékén ugyanúgy xarul is lehet keresni, - főleg a bedolgozó cégeknél - akárcsak itt jól is.

Az a baj, hogy nagyon válogatnak az emberek között is a cégek. Amúgy Gyulára az Airbus jön. Miután kiépül az M44-es gyorsforgalmi, akkor a jövőben újabb multikat fognak ide telepíteni, mivel nagy és kiváló területek vannak itt. Ez egy füles, amit anno kaptam erről a környékről, egyrészt ezért is jöttem ide. Később itt sem fogsz majd tudni normális házat potom pénzért venni.

2020. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!