Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a helyzet Dunaújvárossal?

Mi a helyzet Dunaújvárossal?

Figyelt kérdés

Nagyon sok viszonylag jó áron eladó lakást látok ott, valami baj van? Rossz a hangulat, büdös van, meleg van, valami gáz van? Miért mennek el ennyire onnan az emberek?

Azért kérdezem, mert érdekelne a helység (lakást venni), de így kicsit ijesztő..



2020. júl. 10. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha fontos a jó levegő Dunaújvárost kerüld. Van egy jellegzetes szag arrafelé olyan savanyú,levegö nagyon szennyezett.


Egyébként egy tipikus szocreál város teli prolikkal és rejtett eröforrásokkal. Viszonylag nagy zöldrésszel.


Munkalehetöség van,szórakozási nem igen. Elég nyugis és közbiztonság türhetö.

2020. júl. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyszer voltam egy hetet Dunaujvarosban, igy nyilvan reszletekben gazdag leirast nem tudok adni, de elso benyomasra en semmikepp nem koltoznek oda. A szorakozasi lehetosegek eleg korlatoltak voltak. Maga a varos ronda, ahogy az elso irta, kb egy szocreal paneltenger az egesz.

Munkalehetosegekrol nem tudok, gondolom gyari melo es hasonlok van boven.

2020. júl. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Ugyan ezt írnám én is. Munka van. Nem valami szép város. A vasmű miatt elég poros büdös a levegő. De nyilván élhető hely egyébként. A kórház kimondottan rendezett .
2020. júl. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek 32 éve. A levegő valóban rossz, de aki huzamosabb időt tölt itt, észre sem veszi. Nem szenvedünk tőle mert megszoktuk.

Ha jönnek hozzám vendégek a fővárosból, mindig hüledeznek hogy mennyire zöld a város, hogy teli van fákkal, és a panelek között is füves területek vannak beton helyett. És persze itt a Duna part is.

Amit még meg szoktak jegyezni hogy szélesek az utak, könnyű autóval közlekedni a városban.

Iparváros lévén munka mindig akad, a szórakozási lehetőségek valóban nem valami szerteágazók, de van minden. Zenés szórakozóhely, mozi, múzeum, nyáron fesztivál. Egy tizenévesnek biztos unalmas, főleg valami nagyvárosi forgatag után, egy kulturált felnőttnek viszont teljesen jó, akinek nem a bulizás az elsőszámú prioritás az életében. Egyébként közel van a főváros, ha valakinek hiányzik valami, bármikor felugorhat pillanatok alatt.

Nem tudom honnan költöznél ide, ha Pestről, akkor érthető hogy az ottani lakásárakhoz vagy szokva, itt jóval olcsóbb.

De nem vettem észre hogy lementek volna az árak. Sőt.

Én egy nagy körudvarban élek, háromemeletes téglában. A lakásom kb 5-7 milliót ért az elmúlt években. Nemrég adott el egy szomszédom egy ugyanilyen lakást, csak az ráadásul földszinti volt ami levon az értékéből. 17,5-ért ment el, leesett az állam.

2020. júl. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem, a talán az egyetlen amit utálok az itt élésben, az a por. A Vasmű pora.

Nem lehet olyan tisztán tartani a lakásokat mint más városokban.

Máshol ha portalanít az ember, egy-két hétig elvan. Itt másnapra visszaszáll. Úgyhogy ha valaki tisztaságmániás, annak minden nap végig kell mennie a lakáson, aki pedig nem az, az porban él :D

2020. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem megyünk oda, édesanyámnak tüdőproblémája van. Mindenkinek 100%-ot adtam, de sajnos vannak pontozóhuszárok, akik örömüket lelik mások lehúzásában.
2020. júl. 10. 12:19
 7/7 anonim válasza:
37%
Éltem ott 23 évet, hát nem tudom. Nem borzasztó, de nem költöznék vissza. Koszos, büdös város. Aszfalt minősége járdán, a legtöbb helyen szörnyű... Volt, hogy kicsit elgondolkodva mentem, vagy 10-15 percen belül többször is össze akartam törni magam, mert b-ott nagy szakadások voltak a járdákon, és nem, nem építkezés vagy járda javítás miatt. Lévén, hogy iparváros, szinte mindig büdös van, főleg a városban ilyen savanyú sz.rszag van, helyenként már hányingerkeltő az ilyen szag. Ha pont szerencsétlen a szélirány, akkor kegyetlen rohasztó, orrfacsaróan büdös Vasműt szagolhatod. Gondolj bele, nyáron nem elég, hogy megpusztulsz a dögmelegtől, de szagolhatod a bűzt egész nap. Bár nekem érzékeny orrom van, de akkor is halál. Párkányt rendszeresen törölgetheted, mert vastag rétegben képes felgyülemleni a Vasmű por. Üvegeket előszeretettel törik szét sok helyen, bárhol a városban, ezért üvegszilánkok garantáltak, cigók akadnak szép számmal, hajnalban gyakran száguldoznak az ökörbarmok a sok Smoke and Charm füstkályha, illegál, baromi hangos pufituning sz.rjaikkal, én már konkrétan idegroncs voltam ezek miatt. Alszol nyugodtan éjszaka békességben, de valaki miatt biztos felébredsz olykor-olykor, mert vagy a pufituning, vagy a hangos Merci, vagy a hangos BMW felébreszt, vagy a hangos Ikarus buszok, szóval idegőrlő zajforrások akadnak szép számmal. Szívem szerint a fél város autóállományának kipufogó rendszerét kiszúrtam, kilyukasztottam volna.
2020. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!