Megéri nagyobb ingatlant venni kiadásra hitelre?
Lakást akarok venni egy megyeszékhelyen saját részre. 30 millió forintig készpénzes fizetést tudok ajánlani és ebből az árból már frekventált helyen a kívánt négyzetméterben jó ingatlanokat lehet kapni. Találtam egy hirdetést egy 4x nagyobb négyzetméteres lakásra, amit tök jól ki lehetne alakítani több lakótérré is akár plusz a padlastér beépítés. Jó árban értékesítik, de a felújításhoz hitelt kellene fölvennem, viszont úgy számoltam, hogy a bérleti díjakból ez jól vissza tudna jönni és nekem is lenne ott egy saját használatú lakásom.
Nincs nagy tapasztalatom ingatlanok terén. Érdemes lenne ilyet kockáztatni vajon?
Érthetetlen számomra, miért ennyire felkapott mostanság ez a fajta befektetés... eleve kockázatot vállalsz a hitellel, lassú a megtérülés, gondolnod kell az amortizációra, mindemellett ha kifogsz vmi hülyét, akkor jó eséllyel bele is őszülsz a lakás kiadásba. Az egyetlen előnye talán, hogy havi szinten jön belőle pénz, ami jó kiegészítés, de nálad ez is csak félig áll meg, mert még hitelt is törlesztened kell.
A helyedben gondolkodnék másban, vagy legalább diverzifikáld ezt a 30 milliót és csak egy részét fektesd ingatlanba.
Akiknek volna való egy ilyen albérlet (nagy családos), az nem fog neked megye székhelyen 2-300 ezer Ft/hó bérleti díjat fizetni, és akkor még a közművekről, a légkondik, és a szigetelések, soroljam?.A magánmunkásszálló lehetősége meg, hát..
Vagy magadnak rakod rendbe szerintem, vagy bele se kezdj. A hitelfelvétel most egy nagyon nem átgondolt dolog.
Hát azért nyitni egy gyrosost vagy kiadni egy lakást nem ugyan az.
Előbbiban jóval több buktató van.
Lakásnál mi lehet a gond?
Leégeti a kenyérpirítót?
Csak Budapest és csak lakás és csak nagyon keresett helyen levőt.
Megyeszékhelyek sokkal kockázatosabbak,mondjuk Győrben bezárna az Audi vége lenne, vagy Debrecen törölnék a Bmw gyárt stb vége, Budapest ahol a legkisebb kockázatot vállalod.
én nem látom ilyen feketén a dolgot, de nagyon utána kell számolni.
Először is, inkább érdemes a megvásárláshoz hitelt igénybe venni, mert a lakáshitelnek kedvezőbb a kamata, mint a szabad felhasználásúnak. (Ezt árnyalhatja, ha kp-s vevőként van valami nagyon kedvező lehetőség, de a hitelt nincs idő megvárni.
Aztán az átalakításnál már célszerű meghatározni a célcsoportot, több alternatívát felállítani. Költség-haszon elemzést csinálni. Pl. kinek tudod kiadni, ha több önálló garzon van, és kinek, ha nagyobb lakás több szobával. Ez utóbbi pl. diákoknak ideális, és a kialakítása sokkal olcsóbb, mit a sok garzoné. De ha nincsenek diákok a környéken, akkor inkább felejtős. Szóval érdemes több változatra kiszámolni, hogy mennyi a hozam. Csinálni egy reális kalkulációt, és egy worst case tervet is. Ha még ez is megfelelő hozamot hoz, akkor belevághatsz. Már ha amúgy fekszik neked ez az üzlet. Az ingatlan kiadás azért nem passzív jövedelem, folyamatos munka van vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!