Hogyan működik a lakáshitel?
Találtam olyan lakáshitelt amihez nem szükséges önerő. Viszont vannak dolgok amik nincsenek leírva. Például van olyan lakáshitel ahol megigénylek egy bizonyos összeget aztán keresek eladó ingatlan abban az árkategóriában vagy csak olyan létezik ahol csak akkor vehetek fel hitelt ha már megvan az ingatlan amit meg szeretnék venni? Eladható- e az az ingatlan amire még fizetem a hitelt vagy addig nem amíg le nem jár?
Aki ebben tud segíteni annak a válaszát nagyon megköszönném.
Az önerő nélküli, szerintem valamilyen CSOK-kal kombinált hitel lehet. Van ismerős aki ilyen kombinációban vett lakást tavaly, hogy a gyerekek után kapott támogatás volt az önerő. Ha jóltudom régen a Szocpolt is elfogadták hasonlóan.
Mikor a bankhoz mész hitelért, akkor már úgy mész oda, hogy megvan melyik ingatlant szeretnéd megvenni. Mikor én vettem 2007-ben, akkor az volt a folyamat, hogy első körben ügyvéd, majd az általa kiállított adásvételi szerződéssel, tulajdoni lappal, alaparajzal és munkáltatói igazolással mentem a bankba. Ők utána elkezdték az elbírálást, illetve kiküldték az értékbecslőt is. Pozitív elbírálás után pedig hívtak a bankból, hogy mehetek aláírni, majd egy köteg papírral mentem a földhivatalba és utána a közjegyzőhöz.
Szoktak olyant is hírdetni a bankok, hogy megvizsgálják mennyire vagy hitelképes, és ez alapján megmondják mennyi hitelt kaphatsz.
Tudtommal a hiteles ingatlan is eladható, (CSOK-osnál van egy bizonyos idő amíg nem) csak persze a kapott pénzzel egyből menned kell a bankba tehermentesíteni, vagy ezt intézi az ügyvéd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!