Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan árverésen hogyan...

Katagi kérdése:

Ingatlan árverésen hogyan tudok ingatlant venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Feltétel: a 6000 Ft-os regisztrációs díj megfizetése az önálló bírósági végrehajtónál. .. de hogyan tovább? Ha tetszik egy ingatlan megteszem az ajánlatom gondolom, ha nem én nyerek elvesztem a pénzem, amivel beneveztem az árverésre? Milyen buktatói lehetnek az árverésnek? Tudnátok segíteni?
2020. márc. 10. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
43%

# 10!

"Muszáj, hogy folyton tied legyen az utolsó szó, nem bírod ki, hogy ne a tied ..."

Narkolepszia is megvan?

2020. márc. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xswerdy ***** válasza:
100%

összefoglalva, és néhol korrigálva az eddigieket:


először regisztrálsz a végrehajtói rendszerbe. Ezt egyszer kell az életben megtenned, utána akár hány ingatlanra, vagy akár ingóságra licitálhatsz.


Ha már be tudsz lépni a rendszerbe, akkor ott tudsz jelentkezni egy konkrét árverésre. Ekkor még nem tudsz licitálni, amíg át nem utaltad a 10%-ot. Ha megjött a pénz a végrehajtóhoz, akkor aktiválnak a konkrét árverésre.


Aki nem nyer, az természetesen visszakapja a 10%-ot, csak aki nyer, de végül mégsem veszi meg, ő bukja az összeget.


Nem lesz sok dolgod a bent lakókkal. Ha a tulajdonos lakik bent, őt a végrehajtó fogja kiköltöztetni. Ha olyas valaki lakik bent, akinek semmi köze a tartozáshoz (tulajdonostárs, haszonélvező, bérlő), neki nem kell kiköltöznie. Ha ilyen van, akkor az szerepel az árverési kiírásban. Ha 1/1 tulajdont árvereznek, és az árverés után kiköltözni nem köteles személy nincs a hirdetményben, akkor kiürítve, és terhektől mentesen fogod megkapni az ingatlant.


A tulajjal (és a hitelezőkkel) meg lehet egyezni, ha a tulaj kifizet mindenkit, akkor a végrehajtónak le kell állítani a végrehajtást. De ha kevesebbet ér az ingatlan, mint az összes adósság, akkor ez nem működik.

2020. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző, a közüzemi számlákat azért nem árt átiratni saját névre, ha valamit kezdeni is szeretne az ember a lakással. Tehát igenis lesz dolga a tulajjal ill. számlatulajdonosokkal, vagy ha ők nem eléretők, akkor bárkivel, aki elérhető és hajlandó együttműködni.


Valamint úgy tudom, hogy végrehajtási kifogással bárki megtámadhatja az ügyet, ami akár több évre is elhúzhatja a dolgokat. Beszéltem már olyan lakókkal, akik ügyvédi segítséggel tervezték az ügy elhalasztását ily módon. Szóval ezt is simán meg lehet beszélni, mielőtt fejest ugrik az ember a licitálásba.


Illetve még annyi, hogy a végrehajtótól mindenképpen fizetési halasztást kell kérni, hogy ne fizess addig, amíg támadható az ügy (asszem 30 napig az árverés befejezésétől számítva). Ez minimális plusz pénzbe kerül (késedelmi kamat).

2020. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!