Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépfertőtlenítéshez...

Mosógépfertőtlenítéshez mennyi domestost érdemes a dobba önteni?

Figyelt kérdés
1-2 dl vagy mehet bele 1 liter is?
2019. jún. 19. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
A modern mosógépekbe már a hypót sem lehet beleönteni,a domestost mégúgysem!
2019. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Maga a mosás folyamata (főleg magas hőfokon) fertőtlenít. Miért gondolod, hogy még külön kell fertőtleníteni?

Ha mégis akarsz, akkor az "Előmosás" funkció tartályába önts (szerintem) 2 deci domestost és mosd ki olyan programon a szennyest, amilyen jár neki.

2019. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
90 fokos mosás fertőtleníti. de hypoval domestossal és hasonlókkal is lehet alacsony hőfokon. 1dl bőven elég. Én kb ennyivel mosom, vagy hypo porral.(1-nek üzenem, a műanyagot nem bántja, sem a rozsdamenteset és lehet a gépbe ezeket önteni)
2019. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem szabad a Domestost beleönteni!!
2019. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bele szabad. Sajnos a gépünk egy elcseszett konstrukció, kispórolták belőle a vízleeresztési lehetőséget, és a szűrő is lehetetlen helyen van. Mindig marad benne valamennyi, és szeret berohadni, begombásodni. (ugyanennek a típusnak a későbbi változatánál már megoldották, nincs leeresztő, de nem is rohad be).

Ha csak kicsit van szaga, akkor a WC-fertőtlenítő Domestost szoktam használni (hidrogén-peroxid a hatóanyaga) öblítés üzemmódban. Ha nagyon durva, akkor a dob alján lévő szűrőhöz szoktam önteni max. egy deci domestost (ez lúgos kémhatású), ezt egy kevés vízzel (pár deci) felöntöm, és most jön a lényeg: domestos vízkőoldót max egy decit ebbe a löttybe (hatóanyag: sósav), és azonnal lecsukom a gépet és elindítom az öblítés programot. A keveredő sav és lúg közömbösíti egymást, miközben klór keletkezik. A klór mindenféle nem kívánt életformát elintéz a gép belsejében. A műveletet csak nyitott ablaknál javasolt elvégezni.

Elegendő két havonta egyszer.

2019. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4 bele lehet! Hidd el! Csak tudni kell, hogy egyik alkatrészt sem bántja. Mindazonáltal én már ezerszer kidobtam volna ha tönkremegy tőle. Ecetet is tilos (!), mégsem teszi tönkre. Tudni kell a marketing okot, mint a vízlágyítónál.
2019. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

1-es voltam! Úgy látom nem szoktátok elolvasni a használati tudnivalót!

Több éves garancia van a nem olcsó mosógépemre, nem fogok rizikót vállalni sem marketing fogás sem más miatt!

Ecettel (4 liter + szódabikarbóna) fertőtlenítek és sosem volt büdös egyetlen mosógépem.Nem szabad elhanyagolni,kb:2 hónapon belül mindig megcsinálom.

2019. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6: Benne van a használati utasításban, hogy tilos beleönteni.
2019. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7: De az ecet és a szódabikarbóna pont semlegesíti egymást, mert épp ellenkező kémhatásúak!:)
2019. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el hogy benne volt! Csak erősködsz, mint a meggyőzhetetlen emberek általában.

De mutasd meg a netes leírást (minden géphez van) amiben szerepel, hogy domestost tilos beleönetni.

Tudod, az intelligens mosóporban sem kis manókák szedik ki a zsírt és koszt a ruhából, hanem abban is lúg van, meg némi szín- és illatanyag, hogy a vevő érezze, jó neki.


a szódabikarbónás módszered egy vicc. Csak széndioxid keletkezik, aminek nincs semmilyen tisztító hatása (ettől pezseg), ezen kívül keletkezik még nátrium-acetát, amit ízfokozóként szoktak használni az élelmiszeriparban. Lehet hogy így jobban ízlik a mosógépnek...


A nátrium-hipoklorit (ez a hypó, és a sima Domestos hatóanyaga is), és a vízkőoldó (sósav) reakciójából viszont tiszta klór keletkezik, ami tényleg fertőtleníti a gépet. A kezelés után a szétszerelés nélkül hozzáférhetetlen részekben is elpusztul a fekete alga vagy gomba (mindegy, de marha undorító) réteg, és ürítéskor rengeteg ilyen levált darabka távozik a gépből. Történetesen látom, mivel a WC-kagyló öblítőcsövébe ürít a mosógép... bár lehet hogy nem is mindig akarnám tudni, mi minden jön ki ilyenkor a gépből.


A rozsdamentes acél anyagú dob, a műanyag üst, és a szilikongumi tömítések ellenállóak a domestossal és a klórral szemben is.


Ugye közben keresed azt a leírást, ahol a garancia elvesztését okozza a domestos...


A sajátomét már előkerestem, nincs benne semmi ilyen kitétel. Van szó benne a földelt hálózati csatlakozóról, a maximális víznyomásról, arról hogy nem lehet nulla fok alatti helyiségben, kisgyermek nem használhatja, de domestosról nincs szó.

2019. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!