Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyerekruhákat hogyan kell...

Gyerekruhákat hogyan kell mosni? Tapasztalatok moso-száritogépről?

Figyelt kérdés

Eddig kis gépünk volt 5kg-s, 1000 fordulatos.


Vettünk 9 kg-s, egyben moso es száritogépet.


A mi(felnőttek) ruháink relative normál szennyezettek, könnyű tisztitani.


De a gyereké:

A zoknik csupa homok, nadrág alja alkalmanként csupa sár, felsői(hosszu v rövidujju pólók) a hofehér is (!)ovibol hozva kivehetetlen ételfoltos.


A gépünk (uj,Auchanban vásárolt), száritás után valahogy eltünteti az öblitő illatot (coccolino aroma öblitőm van pedig)és valami "égett gumihoz" hasonlo szagot hagy a ruhákban.


Nem árt a gépnek pl a zoknikbol a homok? Mossam elő kézzel?


Foltokat hogyan szedjek ki ami nem friss mert oviban beleszáradt?


A 60 fokon az uj gép 3,5-4,5 orán át mos. Száritás nélkul. Fertőtlen lesz ha csak 40 fokon mosnék?(ovis bacikat figyelembe véve)


Ti hogyan mostok hatékonyan, gyorsan?


2019. ápr. 7. 08:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Es szürkülve kapom vissza a ruhákat. Nem élénk szinesek, a pasztellek mint kb a felmosorongy, a fehérek sárgulnak.


Persyl folyekony es Tomi mosoporom van

2019. ápr. 7. 08:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlmosod őket. Ilyen hosszú programon a mi gépünk is kiszedi a színeket, ezért mellőzöm. Rövidebbel is tiszták lesznek.

Nem árt a homok. A makacs foltokat érdemes előkezelni, áztatni. Én most valamilyen noname foltkezelőt használok, amit anyósom hozott a százasból. Működik.

2019. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekruhákat is ugyanúgy kell mosni, mint a felnőttet, sajnos ezek az új mosógépek ilyenek. Annyira takarékosak, hogy már alig akarnak vízzel mosni pl.

Én is érzem a különbséget, ha anyukámnál mosok régebbi mosógéppel, sokkal illatosabbak a ruhák, mint az én mosógépeknél. Ott valamiért nem szükséges az előmosás a foltok miatt, nálam már igen. Így aztán mégsem olyan takarékos.

Az a kis homok nem árt a gépenek, kijön a vízzel. De a szűrőt rendszeresen tisztítsd.

Én a foltos ruhákat előtte beáztatom vanishbe, sokat segít. Vagy marhaepe szappan. Fehér zoknikat is átdörzsölöm, úgy megy a gépbe.

Fölösleges színes gyerekruhákat 60 fokon mosni, a legtöbbet nem is lehet, attól kopik a színe. Most az,hogy melyik baci pusztul el 40 fokon, és melyik 60 nem tudom, de valamelyik 90 fokon sem. Ezért fölösleges 60 fokon mosni, max a fehérneműket lehet érdemes, meg a fehéreket. De sterilek nem lesznek a mosógépben a ruhák.

Jah, igen sok szárítógép elveszi az öblítő szagát, de jön a jó idő, lehet a napra teregetni!

2019. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Szovql nagyobb géppel sem könnyebb az élet

2019. ápr. 7. 09:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell 60 fokon mosni, inkább vegyél extra fertőtlenítő adalékot. Dm-ben is kapható. Plusz a szárító elveszi az illatot, ezért már külön gyártanak a szárítóhoz használatos illatosító kendőt. Nekem plusz összemennek a ruhák, az jobban zavar, bár még pici a babám, így alapból egyel nagyobbat veszek mindenből.
2019. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is nemrég vettünk szárítógépet, de mi különálló típust. És pont azért nem választottam a kettő az egyben típust, mert fórumokon sokat olvastam arról, hogy nincs kellemes illata a ruháknak. Az enyém isteni öblítőillatot hagy a ruhákban. Sokkal jobban érzem, mint korábban.

A homok szerintem kijön a vizzel, nem árthat a gépnek. Mondjuk én ki szoktam szórni a zoknikbol. A sarat meg lezuhanyozom mielőtt betennem a gépbe mosni.

Foltokra a korábban ajanlottakon kívül tudom ajánlani a Frosch foltkezelőjét, ami nem a legolcsobb, de szokott lenni rá akció.

És ami miatt fakulnak a ruhák, az szerintem is a 60 fok. Én csak törölközőket és ágyneműt mosok ennyi fokon. A többit 40 fokon, ahogy a címke is jelzi. Amikor még baba volt a kisfiam, maximum a balesetes bodykat mostam 60 fokon. Szerintem nem fertőtlenítőgép a mosógép. 40 fokon mosok születésétől. Most ovis. Nem beteges. Felesleges a 60 fok tényleg. Baktériumok ellen mármint. És akkor meg minek?

Két tippem lenne egy jó folttisztiton kívül. Ha rettegsz a baciktól, lehet kapni fertőtlenítő folyadékot, amit ha jól emlekszem, öblítő helyett kell a mosashoz adagolni. Ez működik 40 fokon is.

Az illathoz pedig próbálj ki szárítókendőt. Van Rossmanban és DMben is saját márkás. Állítólag jó, bár én nem használtam, mert az én szárítógépem illatosan hagyja a ruhákat.

2019. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát.. nem volt a legjobb ötlet ez a mosó-szárítógép. (Azt ugye tudod, hogy a 9 kg töltöttség csak a mosógépre vonatkozik.. Tehát a mosási és szárítási kapacitás nem egyezik meg. Kevesebbet tudsz szárítani, mint amit kimostál a gépben.) De mindegy, ez már nem téma.

A homokos zokni mehet a gépbe, a sáros gatya alját mosás előtt lemoshatod, ha akarod.

Foltokat vanishel, vagy marhaepe szappannal szoktuk mi is.

A 40 fok elég, ha akarod az alsóneműit moshatod 60-nal.

2019. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Oszinte leszek! Valaki itt irta a vanisht! Nekunk nagyon nem valt be. A feher u ruhakbol ugyan ugy nem szedte ki a foktot, hiaba volt vizbe beaztatva (baba ruhak, amikbe atazaskir csak ugy ivodik a sarga kaki...).

Nekunk az ultra feherito valt be, gyonyoruen kiszedi a foltokat, elotte jo egy nalig, vagy hetig is hideg vozes aztatasban van az adott ruha, talan egy kis folyekony szappan teszek bele. Es nagyon szep feherre mos. Tomi mososzer nagyon jo, de a lenor is. Folyekony, feherre es szines ruhakra is kulon. 1, 26 perces mosassal nagyon szep tisztak lesznek a ruhak. (Baba ruhak is tip top). Azert mosogeptol is fugg, lehet ami nekem bevalik, masnak nem, de en nagyon elegedett vagyok azokkal, amit en hasznalok.

2019. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a vanish szappan vált be. 40 fokon 1 órás programmal mosom a gyerek ruháit, szépek lesznek, és nem fakulnak. Ha makacs, akkor 60 fokon, szintén 1 órás programmal.
2019. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vanish nekem sem valt be. Én a dm-ben veszem a folteltávolítót Denkmites sajátmárkás. A fehér törölközők is hófehérek lettek.

Szárítógép... hát, én is megbántam pedig nem olcsó gépet vettünk.

Illetve még anyi, hogy a mosószert közvetlen a dobba öntöm, nekem valahogy ez vált be. Amikor az adagolóba tettem olyan volt mintha csak a fele ért volna le... persil universalt használok, az Ariel már egy nagy rakás... és elnyomhatatlan zavaró illata van a folyékonynak is és a tablettának is.

2019. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!