Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "finommosószer"?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, de mi benne a finom? És milyen a nemfinom? Durva?


Az biztos, hogy nem ízre értendő.



2019. márc. 3. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán ami nem koszos melósruha kimosására való, hanem pl. érzékenyebb fehérneműhöz, amibe csak beleizzadtál egy kicsit. Nem tudom, csak tipp.
2019. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az, hogy kíméletes a ruhához. De ez is csak tipp.
2019. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Amit eddig találtam a boltokban, mint sima, hagyományos otthoni használatú szerek, azok kivétel nélkül "finommosószerek". Ezek is azok, még ha nem is írták ki az összeshez, de állaguk azonos, túl sok különbség nincs köztük. Az is biztos, hogy nem kellene ennyi féle, csak mindent eladhatóvá tesznek. [link]
2019. márc. 4. 12:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a "kíméletes" is csak egy olyan kötelező marketing-varázsszó. :(
2019. márc. 4. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezaz, hogy otthoni használatra van, kíméletesebb mint az ipari felhasználású szerek.
2019. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a neten egy pdfben. Beírod, hogy finommosószer jelentése és az első találat:

Csoportosítása

Felhasználási cél szerint:

- durva mosószerek: ma már nincsenek kereskedelmi forgalomban

- finom mosószerek: semleges kémhatásúak, gyapjú-, hernyó-, mű- vagy szintetikus selyemből

készült, un. finom textíliák alacsony hőmérsékletű kézi vagy gépi mosására szolgálnak

2019. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Jól sejtettem. :)


És mi lehetett a durva? A sulykolófa?

2019. márc. 4. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom lúgosak lehetnek a durva mosószerek és más felhasználási folyamat szükséges, hogy ne okozzon problémát. Szerintem ezért nem kapni háztartási használatra. Inkább csináltak ilyen "hülyebiztost". De megint csak tippelek.
2019. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A "hülyebiztos" mindenképpen igaz lehet. Valszeg a mosónő-elhalálozás (gőzbelégzés) kivédése miatt lehetséges, de hogy senki nem tudja megmondani mit is jelent, az tuti. mindenesetre nyakra főre nyomják a mosószerreklámot, hülyítenek a nem létező problémákkal. A ruhák se igazán koszosak a népesség 90%-nál, csak a hétköznapi izzadság és hasonló kerül bele.


Egy kis érdekesség, mesével: [link]

2019. márc. 4. 13:01
 10/10 A kérdező kommentje:

Esetleg...


Mosószerek felhasználás szerinti csoportosítása


- Kézi mosószerek: a kényes textíliák mosására készülnek, így a gyapjú, selyem stb. ruhaneműkre. Nem irritálják a kéz bőrét, illatos, jól habzó készítmények. 40 fokon is hatékonyak. Ezek a finom mosószerek.


- Gépi mosószerek: összetételük erősebb, magasabb hőfokon (60, 90 fokon) hatékonyak. Gyakran enzimeskomponenseket is tartalmaz az erősen szennyezett ruhákhoz. Lehet habzó és fékezett habzású. Az utóbbit az automata mosógépek igénylik. A kéz bőrét károsíthatják, ezért nem kézi mosásra használandók.


- Univerzális mosószerek: minden hőfokon (30, 60, 90 oC), minden típusú textíliához, kézi és gépi mosáshoz egyaránt használhatók.


[link]

2019. márc. 4. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!