Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Komposzt / trágya gyanánt a...

Komposzt / trágya gyanánt a fa hamu mely részét szabad felhasználni?

Figyelt kérdés

Le kell szitálni a hamut, amikor felhasználom, vagy pedig a fatüzelés során a hamuval együtt keletkező fadarabkák is benne maradhatnak?


Az is érdekel, hogy hóra önthető-e a fa hamu, vagy meg kell-e várni a hóolvadást?



2019. jan. 26. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd szárazon, állagra meg sztem teljesen mindegy, csak legyen meg az arány, azaz a növény is kedvelje.
2019. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Amúgy elég sok a fa törmelék, a fatüzelés után (mire kihűl a kazán). Így se gond?


Valamint érdekel, a fűféléknek nem árt-e a hamu? Annyit sikerült kiderítenem, hogy a mohát kiírtja a gyepből a hamu. Akkor hát a kert füves részére mehet a hamu pl trágyának?

2019. jan. 26. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hóra azért öntik a hamut, hogy ne csússzon.
2019. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A keletkező faszén jót tesz a talajnak, tény viszont, hogy az elszenesedett fával érintkező, de még közel eredeti fás állapotában maradt fadarabok nagyon sokáig szinte ép állapotban megmaradnak a talajban.
2019. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké. Tehát ha jól értelek titeket, célszerű megvárnom a hóolvadást, majd nyugodtan mehet a kerti fűre. Ugyanis nem ültetek (nem ültettem) semmit, hanem teljesen füves a kert hátsó része. (Az elülső rész picike terület, ott meg dísznövények vannak a fűfélék között.)


A fahamutól viszont szabadulni szeretnék, a lehető legértelmesebb módon. Tehát környezetet szennyezni nem szeretnék. (És ha jót tesz a fahamu a fűféléknek pl trágyaként, akkor máris megoldódott, hova kerüljön a hamu.)

2019. jan. 26. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Talaj ph-t megemeli (lúgosít). Fű és fenyőfélék pont nem szeretik.

Ha nálad savanyú a talaj, akkor jó lehet, egyébként kuka.

2019. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt még érdekelne, mivel néhányan már felhívták a figyelmet arra, hogy lehetőleg ne érintkezzen a hamu nedvességgel, és hóban semmiképp ne szórjam ki a kertbe, nos, mi a helyzet az esővel?


Nem igazán értem: a kiszórt hamuval mi történik, ha esik majd az eső? Veszít az értékeiből a fa hamu? De akkor ennyi erővel mégiscsak ki lehet szórni a hóra, nem? Vagy ássam el a földbe a hamut?


(Köszönöm az eddigi válaszokat is.)

2019. jan. 27. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ha egy vödörben tárolod és víz éri darabos lesz nem tudod szétszórni, hóra szórhatod az majd bemossa a talajba.


ha minden évben a kertre szórod tuti hogy nagyon elfogja lúgosítani a talajt pár év alatt

2019. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. jan. 30. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!