Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Dohányos ruháinak szagtalanítása?

Dohányos ruháinak szagtalanítása?

Figyelt kérdés

Sajnos az nem opció, hogy szokjon le.

De egyszerűen megőrülök a szennyes szagától. A frissen mosotton is érzem a cigit. Az ágynemű is hamar büdösödik a hajától.

Mivel, hogyan mossak, frissítsem a textileket, ruhá szekrényt?

Köszönöm a tippeket!


2018. okt. 30. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Moss (teregess, gyüjtsd a szennyest) külön.


Ne engedd az ágyba hajmosás nélkül.


Aludjatok külön.


Szokj rá te is a cigire, hamar tönkreteszi a szaglásod és nem fog zavarni.

2018. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Hűha. Moss magasabb hőfokon. Mondd meg a (feltételezem) pasinak, hogy vagy a cigi, vagy te.
2018. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Öblítőszer, extra vizes öblítés, 40-60 hőfok, lakásban tiltott dohányzás. Ha a falak is dohány szagúak, akkor minden az lesz. A szőr és a haj olyan, hogy abból nagyon nehéz kiszedni a dohányt. Ezért az ágy - hacsak nem mos minden nap hajat, vagy le nem vágja kopaszra, dohányos marad.


Az is egy megoldás - a másik oldalról - hogy te is rászoksz, lánc dohányos leszel és akkor kevésbé zavar.


Nem ítélkezem, de aki nem bírja a füstöt, annak bizony el kell gondolkodni, hogy kivel áll össze. Nálam ez kizáró ok volt sokszor. De te vállaltad, akkor meg kell küzdeni vele.


A műszálas ruhákból könnyebben kijön a füst. Ez is egy megoldás. Nagy dohányosok ezért szeretik ezeket a rucikat. Az ágyba is érdemes ilyesmin gondolkodni, hogy ne ragadjon bele.

2018. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Szódabikarbónás vízbe áztasd be az ő ruháit, igaz az még nem szedi ki 100% osan a cigi szagot, de tompít rajta annyit hogy a rendes mosás kivegye a maradékot. Nálunk működik. A barátnőm dohányzik, én nem. Annak ellenére hogy ő dohányos, ugyanúgy zavarja őt a szaga a ruháján, meg ha zárt helye gyújt rá azt is megérzi órákkal később. Ő ezt szokta csinálni. Meg persze ha jó idő van kint tereget, főleg ha enyhén szeles az idő, az pikk pakk úgy felfrissít minden textilt hogy szinte kiszedi belőle a dohány szagot.

Igaz ő a saját autójába is dohányzik amit én rühellek mert azt akármilyen csodaszerrel áttakarítjuk, sőt még egyik autókozmetikás haverom is átpucolta jó drága szerekkel, de mondta hogy 100% os eredményt azzal sem fogunk elérni, de tompította. Ő is a szódabikarbónára esküszik, de ahhoz hogy egy autóban működjön ki kell bontani minden kárpit elemet és jól átmosni és szárítani ami baromi nagy meló, és szinte értelmetlen.

2018. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akar leszokni, akkor annyit próbálj elérni, hogy ne a lakásban dohányozzon, hanem ha megoldható (családi ház) akkor a teraszon, mert a friss levegőn nem tud annyira megtelepedni a szag, mint zárt térben.

Társasházban meg - úgy, hogy másokat ne zavarjon - nyitott ablakban, erkélyen, körfolyosón.

Azt próbáld elérni, hogy a lakás legyen tabu, mert akkor kevesebbet is fog bagózni.

A praktikákat meg már előttem leírták.

2018. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem függönyön, bútoron ez vált be.

[link]

[link]

2018. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy írtam. Többet nem fordul elő.
2018. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, kipróbálom amiért írtatok.

Cigizik, ez van. Emiatt nem fogok valakit elhagyni.

Természetesen nem dohányzik bent a házban, de hozza magával így is a szagot, én meg elég érzékeny vagyok a szagokra.

Utolsó, nem tudom mit akarsz...

2018. nov. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!