Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet kikeményíteni...

Hogyan lehet kikeményíteni egy alsószoknyát? Lepedőből készült darab alkalmas erre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Van direkt ilyen anyag, amit rá kell locsolni és úgy kivasalni. De azt nem tudom, hol lehet kapni, nekem mindig anyukám csinálta.
2010. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tartós keményítő is létezik, több mosás után is kemény marad az anyag.

Régi keményítő módszer, vízben megfőzni lisztet, és abba áztatni be a szoknyát. A liszt mennyiségétől függ a keményítő hatás. Vigyázz, mert könnyen pörkölődik az így kezelt anyag. A lepedővászon jó erre a célra. Félig nedvesen kell vasalni, rátapadhat a vasaló talpára is, ha sűrű volt a keményítőd. Rázós ügy, de megoldható.

2010. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"# A keményítést mosógépben is végezhetjük. Ilyenkor az utolsó öblítővízbe öntsük a hígított keményítőt. Utána centrifugázzunk. A keményítés jóval egyszerűbb, ha kézzel végezzük. (Tausz György)


# Használhatunk keményítő spray-t is. Használata egyszerű, de kevésbé tartós. Ezt a keményítőt csak száraz ruhán, a ruha színén és a vasalás előtt szabad használni. (Tausz György)"

2010. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Némely hobby boltban lehet kapni egy Art Deco nevű textilkeményítőt, ami nagyon profi, de az ára elég borsos. Aki textilt szeretne keményíteni, azt tanácsolom, válasszon jó minőségű keményítőt, és akkor nem fog csalódni a végeredményben.
2010. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én az alsószoknyáimat úgy keményítem, hogy először rendesen kimosom mosógépben, h tiszta és fehér legyen:)

Ezután folyékony keményítőt öntök egy vödörbe meg persze vizet is, és beáztatom. Folyékony keményítőt lehet bármelyik háztartási boltban venni.

Ezután ki8centrifugázom a mosógépben, majd még vizes állapotban kivasalom:) persze egy kicsit nedves marad itt-ott, utána még ki kell rakni száradni picit.

2010. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!