Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek a butor mogott...

Szerintetek a butor mogott megjeleno penesztol, hogy tudnek megszabadulni? Preseltfa a hatlapja en szerintem. Jart mar valaki igy hasonloan? Es belul a burtort?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy leszigeteled az ingatlant, amiben élsz.
2018. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szellőztess, páramentesíts! Nem kell csodaszer (pl. Szavo, az is csak hypo, a neve elegáns). A préselt fából nem sikerült kiszednem a penészt.
2018. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Alain Delon ***** válasza:
24%
Az 1-hez annyit, ha nem is szigeteled le az egész házat, legalább a bútor mögötti falrészre tegyél belülről szigetelést. 20 mm-es elég lesz legalább olyan magasan, amekkora magasságig feljön a penész.
2018. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Akkor a butorrol nem tudom eltuntetni vegleg ☹️

2018. okt. 8. 13:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont a belső szigeteléstől lesz penész...
2018. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lekened gombaölő lakkal. Ha durvább a helyzet, akkor smirgli, gyalu, hamvasztó.
2018. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzővel, belülre ne tegyél szigetelést!


Először is, amit már ma megtehetsz: SZELLŐZTESS! Azon az áron is, hogy magasabb lesz a fűtésszámlád.

Aztán az igazán jó az lenne, ha földerítenéd, honnan jön az a pára, ami a penészt okozza. Fal utólagos vízszigetelése megoldható. A padló vízszigetelése is, de ahhoz ki kell költözni a házból, fölszedni a padlóburkolatokat - szóval óriási macera és sok pénz.

Kívülről leszigetelni a házat, az jó ötlet, de utána is ügyelni kell a sok szellőztetésre! Egyébként nem írtad, hogy társasházi vagy családi ház. Ha társasházi, akkor pedig hányadik szint.


A penészes bútorlap mindkét oldalát törölgesd le jó alaposan ecetes ronggyal. De ezt kizárólag gumikesztyűben végezd, különben ronggyá megy a kezed is!

Csökkented az újrapenészesedés esélyét, ha a faltól távolabb teszed a bútort.

Mosott ruhákat lehetőleg ne abban a helyiségben száríts, vagy ha muszáj, akkor résnyire nyitott ablaknál.

A bútor tetejére, ill. ha lábas a bútor, akkor a padlóra a szekrény hátlapja vonalába mellé tegyél olyan anyagot, ami magába szívja a nedvességet, és ezt rendszeresen cseréld. Ilyen pl. a kréta.

2018. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Csaladi haz.A fal es a butor kozott direkt hagyva lett hely.Egyebkent nagyon sok helyen megjelent a penesz a hazban.Valoszinu nem szelloztettem eleget ez miatt lehet.

Koszonom a segitsegeket.

2018. okt. 8. 16:23
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
Belülre miért ne tegyen? Én is kénytelen voltan tenni a bútor mögötti részre, amit idén megtoldottam még egy lapnyi magassággal, mert még felette valamivel is előjött. Ha nem hideg a falfelület (szigetelő), akkor nem csapódik le a pára, tehát nem lesz penész.
2018. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ha nem hideg a falfelület "

Hát ez az! Éppen te akadályozod a falfelület melegedését, mert BELÜLRŐL hőszigetelnéd. Hogy hideg maradjon. Fel ne fűtődjön! A fűtés belső melege oda ne férjen!

2018. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!