Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak, hogy ne forrázz...

Mit csináljak, hogy ne forrázzam le magam állandóan?

Figyelt kérdés
Tiszta béna vagyok, akárhányszor előfordult, most is itthon vagyok táppénzen mert ráment a forró olaj a lábfejemre (mind a kettőre), még papucsot sem tudok húzni. Ja és háziember vagyok.
2018. aug. 14. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Megmondom neked, hogy engem az általad írott tapasztalások mellett rettenetesen tud frusztrálni, amikor még okoskodnak is, meg konyhában otthonosabban mozgók képesek kiröhögni, vihogni az ilyesmin.

Én is belefutottam sok ilyen gtzchy nehézségbe és azt a módszert használom, hogy megelőzöm.

Védőkesztyű, zárt ruházat, akár klumpa és leszarom az ilyen látszatlaza háziasszonyokat, akiknek magától megy minden és vagy felvértezem magam, vagy inkább nem is főzök.

Pl forró olajat nem csinálok, inkább leteszek azokról a kajákól, amikhez az kell.

Pl elbasstam egyszer palacsintát, az is felvonultatta ellenem a fizika összes negatív törvényét, amit csak lehetett, én azóta nem csinálok. Ha palacsintát akarok zabálni, akkor veszek valahol. Stb.

Nem vagyok hajlandó szétcseszni az idegeimet a házimunka és a ház körüli dolgok oltárán.


Ültettem fát egyszer. Kiszáradt. Többé nem ültetek.

Elbsztam a palacsintát? Nem csinálok.

Leégettem a prézlit? Nem csinálok olyat, amihez kell.


Szerencsére sok dolog egyszerűen is kivitelezhető! Válaszd azokat.

FFi, szingli

2018. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

- Húzzál előtte papucsot meg kötényt, ne utána.

- Süssél teflonban, olaj nélkül vagy minimális olajban.

- Készíts másfajta ételeket.

- Engedd főzni az asszonyt is :-)

2018. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
# Ha volna asszony a konyha közelébe se mennék :-) De nincs, ez egy falu, ha főtt ételt akarok enni akkor vagy én csinálom meg, vagy senki.
2018. aug. 14. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha alkesz vagy, főzés előtt igyál, hogy ne remegjen a kezed. Ha nem vagy alkesz, akkor meg utána, hogy főzés közben tudd merre van a vízszintes, és ha sikerül vízszintesen tartanod az edényt a forró olajjal, akkor nem kerül a lábadra.
2018. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ahhoz azért tényleg kell egy kisebb Parkinson-kór, de legalábbis valamiféle rohanáskényszer, hogy várható legyen az olaj kilötyögtetése a serpenyőből. Van magasabb serpenyő is egyébként. A palacsinta alá egy teáskanál előmelegített olaj kell. A fordítással meg kell várni a felső sárga szín nullára futását, mert valsmivel utána a nyél tenyérrel ütögetésére elválik a tészta a palacsintasütőtől, és még kicsivel utána száraz hangon csúszkál kis ide-oda rázásra (kis rutinszerzés után oda lehet lökni a nagy zenét, ill. melósujj simán bírja tologatni-forgatni a már felvált palacsintát, és érzi, amikor jó reszelős). Ezek nem olyan nehezen kiismerhető dolgok, hogy alapszintű kompetenciákkal ne lennének uralhatók. Ha nem így lenne, az asszonyságok sose jönnének rá, hol a hiba. :)
2018. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Én olyankor szoktam így járni, amikor kapkodok, vagy lustaságból nem a megfelelő eszközt, hanem a legkönnyebben elérhetőt veszem elő.
2018. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!