Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a kézi mosás folyamata?

Mi a kézi mosás folyamata?

Figyelt kérdés

Sajnos elromlott a mosógépünk és eltart egy ideig, hogy megjavítsák de addig is kell mosni. Leírom, hogy csináltam eddig ami működött egészen addig, amíg lepedőt el nem kezdtem mosni. Mert amíg pólónál szuperül bevált a folyamat, a lepedőt akárhányszor átöblítem, mindig vannak rajta szöszök vagy fekete pettyek pedig amúgy tiszta lepedő volt csak aludtunk benne. Nem találom mégsem tisztának. Szóval én így mosok:

reggel elkezdem fél 5-kor és bedörzsölöm mosóporral a ruhát. Addig csavarom, amíg koszos lé jön ki belőle utána higítok fel öblítőt és ráöntöm, átmosom még egyszer és a végén hideg vízzel leöblítem. Még egyszer átnézem és belerakom egy tiszta lavórba.

A lepedőn ugyanez a folyamat, de mondom, míg a ruhát tisztának látom és száradás után is az, meg jó illata van, addig a lepedőt már 3xra mosom át és ilyen szöszöket találok rajta vagy miket pedig most még folttisztítós szappannal is átdörgöltem. Olyan, mintha a lavór lenne koszos mikor kiveszem, de az is tiszta mert át van mosószeres vízzel mosva. Szóval hogy is kell lepedőt, gumis lepedőt mosni???


2018. júl. 31. 07:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a reggel fél 5-tel van a probléma. Olyankor a lepedőn lévő szöszök még alszanak, ezért ajánlatos csak 8-kor elkezdeni a mosást, olyankor az említett szöszök már ébren vannak és képesek lemászni a lepedőről. :)
2018. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
De viccen kívül, ezt a "bedörzsölöm mosóporral" módszert nem értem. A mosószert fel kell oldani a vízben, amiben mosod a lepedőt. Esetleg a láthatóan koszosabb részeket dörzsöld be, miközben a vízben ázik. Miben mosod? A fürdőkádban, vagy a mosdókagylóban? Ha teheted, inkább a kádban mosd, mert így bővebb vízben jobban leoldódnak róla a szöszök. Én is szoktam kézzel mosni, a kisebb darabokat a mosdókagylóban, a nagyobbakat pl. függöny a fürdőkádban. Nálam így néz ki a kézi mosás: folyékony mosószert használok, amit feloldok bő meleg vízben, kimosom, kidörzsölöm a mosnivalókat szépen egymás után ugyanabban a vízben, közben adagolok még mosószert ha szükségét látom, kicsavarom őket és félre teszem. Ezután leengedem a használt mosószeres vizet, és tiszta vizet engedek, ebben kiöblítem a ruhákat egymás után, és ismét kicsavarom őket. Majd ismét tiszta vizet engedek, de ebbe már beleteszem az öblítőt, és ebben ismét megfürdetem a ruhákat, majd kicsavarom, és centrifugázom. És mehetnek a szárítóra. Nem rá kell önteni a ruhákra a mosószert és az öblítőt, hanem bő vízben fel kell oldani, és ebbe tenni a ruhákat. A szöszök lehet az ágyról ragadtak a lepedőre, én nem foglalkoznék vele, a lényeg, hogy tiszta legyen.
2018. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!