Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kerámialapos villanytűzhely...

Kerámialapos villanytűzhely hatékony takarítása? Alul, felül. Az előző tulaja mocskosa hagyta, én meg nem tudom mit merjek használni. Hidegzsíroldó, talán?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy hozzá kapható kaparóféleség, amivel le lehet vakarni az odaszáradt koszt, de nem sérti fel a felületet. Nekünk a tűzhellyel adták, nem tudom, neked van-e (de biztos lehet kapni). Utána a DM-ben kapható kerámialap tisztítót szoktam használni, nekem bevált.

A sütőhöz is van szintén a DM-ben kifejezett tűzhelytisztító, elég hatékony. Hidegzsíroldót csak a régi gáztűzhelyemnél használtam, így arról nem tudok nyilatkozni.

2010. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hideg zsiroldót nyugodtan használhatod: elöször nagyjából öblitsd át vizzel, szórd rá a zsiroldót, hagyd kicsit állni és utána le tudod mosni elég könnyen. Ez után ha van még esetleg ráégett folt, azt a hozzávaló kaparóval óvatosan le lehet tolni (laposan kell, hogy ne karistolja össze), ezután mégegyszer zsiroldó és egész biztos, hogy tiszta lesz.
2010. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bátran használhatod a hideg zsíroldót, nem lesz semmi baja a lapnak. Ha hirtelen nincs kaparód, egy fa spatulával (lapos "fakanál") is letolhatod a fellazított mocskot. Én a teljes takarítás után egy kis ablaktisztítóval szoktam még áttörölni a tűzhelyet, attól úgy ragyog, mint új korában.
2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kaparó helyett én óvatosan, éles késsel szoktam felkaparni
2010. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a kapirgáló jobb, mint a kés, mert a penge éle gömbölyűre van készítve, nem lehet felsérteni...média marktban tuti van 1250-1300 ft körül + pótpengét is kb ennyiért lehet venni hozzá, elég sokáig elég egy penge


amúgy hideg zsíroldót neki..(szerelő javasolta, akinek 20 éve kerámialaposa van), amúgy én sima ablakpucolóval szoktam mosni + szivacs vagy mikroszálas törlőkendő, de nálad muszáj lesz a zsíroldó...


ja és nem kellenek a speciális tisztítók, anyós vagyonokat költ rájuk, fiatalabb a tűzhelye, letakarja használat után és 25ször annyi karc van rajta, mint a miénken ;)

2010. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja, néha a lidl-ben is van ilyen kaparó olcsóbban, pótpengét, mi ott vettünk
2010. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenki,holnap reszkess tűzhely!!:)
2010. jún. 19. 22:14
 8/8 anonim válasza:
Reklámozzák ezt a gőzölős pingvint. Próbád meg a gőz erejével. Szerintem van benne valami igaz, mert nem csak a gőz, de még erősen is jön ki.
2010. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!