Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a mindennapi takarítási,...

Mi a mindennapi takarítási, elpakolási rutinotok? Hogyan lehet a lehető legkevesebb energiából a rendet és tisztaságot fenntartani?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdésem, hogy hogyan működik nálatok egy nagytakarítás, hanem kifejezetten a mindennapi takarításokra vagyok kíváncsi, és leginkább arra, hogy tudjátok ezt úgy beépíteni rutinba, hogy a lehető legkevesebb időt vegye el és mégis szinte mindig élhető állapotú legyen a lakás, ne minden szombaton egész napos nagytakarítás legyen...

Szóval kíváncsi vagyok a ti rutinjaitokra, minden gondolat jöhet a témában! :)


2018. júl. 10. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

14 hos kislannyal vagyok itthon. Reggel felkelunk, tisztaba teszem es megcsinalom a tapszeret, a kavet. Ezutan 1 ora mese, ami alatt mosogatas-pakolas-agyazas-felmosas. Reggeli utan - neki tizorai - alvas jon (9-10 ora) en alt ezeket csinalom:

- mosas (bedoglott a mosogepunk es mivel epp felujitas alatt vagyunk, nincs penz kb szeptemberig ujra, akkor belefer addig kezzel mosok de azt vettem eszre, igy gyorsabb maskor 1 napig megy a gep most 1 ora volt teli kosar ruha folttisztitassal)

- raklap medencet csinalok (1.5 meteres es vizforgatonak eleg a sima hazi vizmu)

Ebed, ebed utan jatek, jatek utan uzsi, uzsi utan alvas. Alvasidoben:

- heti egyszer nagytaki (szombat)

- ketnaponta fozes (hetfo, szerda, pentek)

4tol jatek, este 8 furdes mindenkinek, ilyenkor turbo torles is van a furdoben, tapszer es alvas kb fel 9kor. Nekem meg locsolas van 10ig.

10tol alvas v filmnezes v parommalbkint ulunk, ha itthon van. :)

Enmyi kb 1 ora a taki mert annyi a Bogyo es Baboca, 1 ora a mosas, kb 10 perc alatt kiteregetek. Muszaj gyoesnak lenni kulonben nem marad ido barkacsolni.

2018. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rohadtul utálnék a hétből 1 napot takarítással tölteni.

Ezért mindig mindent a helyére teszek vissza és főzés közben elmosom ami keletkezik. Amíg pirul a hagyma, vagy még nem kezdett el forrni a víz, letörlöm a pultot, a konyhabútorokat amik foltosak. Gyakorlatilag mire végzek a bármilyen egyszerű főzéssel, ragyog a konyha. Általában 2-3 havonta kitörlöm a szekrényeket, de nem egyszerre, általában egyesével.

Fürdő nem egy nagy durranás, a vécét mindenki rendben tartja maga után, amikor eszembe jut nyomok bele Domestost, klotyókefe, 2-3 kör és kész. Mosdó, az esti fogmosás után körbetörlöm, kádat mindenki kimossa maga után.

Két szobánk van, azokat hetente 1x felporszívózom a kettőt fél óra alatt, ilyenkor port is törlök, de a 2 szoba mindennel együtt max 1 óra.

Mivel nem járunk cipővel a lakásban, nincs eszméletlen kosz, ezért nem mosok fel naponta, kivéve konyha + fürdő + előszoba, de a három együtt max negyedóra.

Összességében naponta el vagyok foglalva kb. 1/2-1 órát és mindig tisztaság van. A lényeg, hogy semmi kacat ne legyen elől, mert akkor lehet haladni.

Szombat-vasárnap nincs takarítás, se főzés, mert vagy megyünk a szülőkhöz, vagy csavargunk és eszünk ezt-azt itt-ott.

A mosást nem említem, mert berakni-kivenni, szárítóra tenni nem egy nagy durranás, de bevallom én nem vasalok.

Csak olyan cuccokat veszek, amiket nem kell vasalgatni.

Ja, 3 havonta pucolunk ablakokat, akkor a férjem mossa, én meg törlöm, 2 óra. Ilyenkor függönyök a mosógépbe, míg vacakolunk az ablakokkal lemegy a program és vizesen vissza az ablakra,negyedóra múlva száraz.

Hát így!

2018. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 Az esti körbetörlöd a mosdót és a fürdőkádat pedig mindenki maga után, az mit jelent pontosan? Minden este domestosozod a mosdót, és mindenki minden fürdés után kitakarít? Vagy fürdés után mindenki csak szépre kiöblíti a kádat, a mosdót meg sima szivaccsal törlöd végig?

2018. júl. 11. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Ezt használok kádhoz, mosdóhoz, konyhához:

[link]

A mosdóra fújok kettőt, van egy szivacs a mosdószekrényben, azzal körbetörlöm és ennyi.

A kádból nem csinálok nagy ügyet, mert zuhanyzom és nem marad utánam a kosz. A férjem viszont szeret belefeküdni és áztatni magát, utána ő szokta vagy ezzel, vagy Domestossal áttörölni maga után.

Ha csak zuhanyzik, akkor szerintem ő sem mossa ki a kádat minden alkalommal, ahogy én sem.

Reggel-este tisztálkodunk, még elkopik a kád!:)

2018. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miert pontoztal le?
2018. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Köszi a választ!


#5 Nem én pontoztalak le, én mindkettőtökre pluszt nyomtam :(

2018. júl. 12. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es, 5-ös!

Én sem! :(

2018. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Könnyű így nektek másoknál élősködni meg egy heten 3x főzni ez igen ez asszonyság.....
2018. júl. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!