Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Privileg varrógép lassabb...

Privileg varrógép lassabb lenne más pedállal?

Figyelt kérdés

Vettem egy régebbi típusú Privileg 1508 varrógépet, amihez egy ún. patkópedál van.

Nem vagyok jártas a varrógép kezelésében, ez lenne az első, de párat kipróbáltam és a többi fajta úgy működött, hogy a pedál nyomásától függően lassabban-gyorsabban ment. Ez csak egy "fokozatban" halad, ami elég gyors egyből.

Mivel kezdő vagyok, elég nehéz így tanulni, meg később is gond lehet, ha egy kis szakaszt akarok varrni, egyből megszalad.

Lehet ezen valahogy segíteni?

A pedáltól függ, vagy a gép motorjától?

Ha esetleg szereznék hozzá más típusú pedált, lehet, hogy tudná a lassabb fokozatot?



2018. jan. 31. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézetned egy varrógépműszerésszel. Csak régi gépeim vannak, valami nem oké vele. Viszont a csatlakozója más típusú gépnek nem lesz jó. Lehet pl. esetleg koszos a pedál, belül, gondolok itt arra, hogy szorul, vagy ilyesmi, meg mivel régi, kb. bármi lehet elektromosan, a géppel motorikusan. Lehet egy tisztítás megoldja. A pedál ugyanúgy működik, mint a kocsiban: jobban nyomod jobban megy, kevésbé nyomod, lassabban megy.
2018. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy varrógépműszerészt, azt mondta, a pedál lesz rossz, fokozatosan kellene mennie. Igazad volt, hozzászóló :)
2018. febr. 1. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!