Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell cérnát befűzni egy...

Hogy kell cérnát befűzni egy varrógépbe?

Figyelt kérdés
A típusról is csak annyit tudok, hogy Privileg, meg valami Quelle GMBH... Képet nem találtam a neten, hogy pontosan hogy néz ki... De nem rég találtam itthon a gépet, és csak határeset van fogalmam arról, hogy hogy kéne befűzni a cérnát....

2012. ápr. 26. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Így elég nehéz lesz.

Hátul, jobb oldalon kell lennie egy függőleges rúdnak. Arra kell tenni a cérnát. Teljesen balra, még mindig hátul van egy kampószerű, 1 lépés. 2. abban a magasságban hozd előre a cérnát, ott egy szálkifeszítő. Lejjebb a kerek, azon csak alulról át kell ölelni a cérnával. A következő egy mozgó kampó, abba jobbról balra kell befűzni. Legvégül pedig a tű fölött megint egy kis cikornyás kampó, ebbe bele kell kerülnie, majd a tűbe, elölről-hátrafele.

Alul pedig szintén van egy szál, ha szerencséd van, az benne van.

huhh

2012. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg rajta kell legyen hogy hová fűzd. Még a régi gépeken is van ilyen legalább is a miénken rajta van hogy hova kell fűzni.
2012. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Uhh. Az első válaszolónak hatalmas köszönet, hogy vette a fáradtságot... csak már az elején megakadok :s Hátul megvan az a kampó-szerűség, de ott mit kell pontosan művelni a cérnával?! Hova húzzam, vagy micsoda? Bocsánat, hogy értetlen vagyok :S
2012. ápr. 26. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez saját márkája volt a Qellének,de a cég már megszűnt.

A Google-ban találsz gépeket,képekkel együtt.

Ha valamelyik hasonlít a tiedre,és belinkeled,könnyebb pontos választ adni.

2012. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy későn, ott csak egyenesen áthúzod. Ha tövább fűzöd, csak akkor látod a funkcióját, az lehet a lényege, hogy varrás közben ne rezegjen be a szál.
2012. ápr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Innen letöltheted a Privileg 1510-es használati útmutatóját (lehet, hogy más típus is fenn van). Igaz, hogy német, de a rajzokon jól látszik hogy hogy kell befűzni a cérnát.

[link]

2012. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 1. válaszoló! Ha esetleg visszaolvasnád. Köszönöm neked a leírást, mert ez alapján sikerült befűznöm a gépemet! Már majdnem indultam a szomszédnénihez segítségért :)
2013. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bereczk Jénos ***** válasza:

Hogy is van ez a befűzés? Van alsó és felső cérna!!! Az alsó rugóval feszítetten állandó, a felső feszessége állítható, a cérnafeszítővel!

Ideális esetben egyforma, de hogyan saccoljuk meg? Én egy befőttes gumit vágtam el, egyik végére kampó került, másik végét húztam, BOBIN 8 cm.

Felső cérna 12 cm, feszítő lazítása 8-ig, ekkor megindul!!!

2022. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:

Amikor a cérna vége elér a tűhöz, már csak annyit írnak, hogy be kell fűzni a TŰ-be! Hogy ez okozza a legnagyobb gondot, vásároljunk segédeszközöket, természetesen horror áron. Ahol sokat varrnak, ott ezt megérheti, de aki csak hébe-hóba varr, az küzdhet, a lyuk kicsi, a cérna vége bolyhos, nagy mutatvánnyá válik a művelet, különösen annak, aki nem lát rendesen, vagy már remeg a keze!!!! Mi a megoldás? A tű hegye fix, egy fehér papíron jelölje be egy vonallal, majd ugyanígy jelölje be a lyukat, már is tett egy lépést előre! Ha még egy papírt ragaszt, hogy egy síkba kerüljön a lyukkal, ez a második segítség, ekkor már egy acéldrótos befűzővel boldogulhat!! Ha még ez sem elég, ragasszon még egy papírt, amivel megjelöli a lyuk alját, ezzel a megoldással eljut addig, hogy már CSAK a nagy lyukba kell befűzni a cérnát és áthúzni a tű lyukán, viszont ha ezt még finomítani akarjuk, egy horoggal könnyedén be lehet fejezni a műveletet!!!!!

Profiknak az oroszok töltötték fel a befűző működését, aminek a vége ugyanez, beállítja az automatikát és egy kis horog áthúzza a tűn a cérnát!

Egyszerűbb, gyorsabb? Inkább csak jóval drágább!!!! Én a horoggal teljesen áthúzhatom a cérnát, automatánál kell egy másik horog, vagy szerszám!!!!!

Persze ezt bemutatják villám gyorsan, milyen egyszerű, ezt a videó

felvétel, csodálatosan tudja!!!!!!

2022. nov. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!