Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vegyes tüzelésű kazánon...

Vegyes tüzelésű kazánon rettenetesen le van rakódva a korom. Milyen vegyszerrel, hogyan tudnám tisztára takarítani?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
KONIX adalékot vegyél , 5-10 szer tedd a granulátumot az izzó parázsra , reggel leomlik és kaparható .
2017. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gázolajos rongyot tekersz, egy hosszú, erős drótra és kiégeted vele. Azonnal lejön minden korom, a kéményből is.
2017. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a konix - ra.
2017. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
petrós rongy-al égették a kéményseprők. Az mindent visz még a kéményből is(igazából ott van a legvastagabb lerakódás az alacsony harmatpont miatt.)Ha jó a huzat, akkor a kazán sem kormolódik.
2017. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha korom, akkor Konix. Viszont ha kátrány (fényes a felülete, mint a fekete üveg), akkor a Konix sem lesz az igazi. Kátrány ellen az igazán hatékony megoldás az, ha rendesen befűtesz párszor, az elmenő vízhőmérséklet legyen 80 fok felett, magától leég.
2017. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kátrányt is leégeti a Konix , jó a kémény huzata de az elégett fák nyomják a nyálkát . Nem fenyővel nem vasúti talpfával fűtök .
2017. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 AttilaLIX ***** válasza:
79%

Jótanácsom fogadd meg,és megszűnik a gondod :

Mivel mostanság néha tavaszias az idő,igy hozasd meg a jövő tüzelési szezonra a tözifád. Ezt hasitsd minimum négyfelé,és igy méter hosszúságban újból rakd szögletes kazalba. Ha kész tegyél a tetejére vizlevezető fedelet. Ősszel,ha kiszáradt,fűrészeld el kazán tűztér méretre. (kb 33cm)

Ha vizes fával tüzelsz,elfog rohadni a tűztered !

Ha vizes fával tüzelsz , fuldokolnak a szomszédaid,te nem,de könnyen lehet,hogy más füstjétűl fuldokolsz !

Ha száraz fával tüzelsz,ebből kevesebb is elég lessz,és kb 80%-kkal kevésbé füstöl. Ha száraz fával tüzelsz,nemlessz KÁTRÁNY a tűzteredbe !!!!

Nem kioktatás volt a célom,itt leirják,hogy kazán KW-okhoz mekkora kémény átmérő,pontosabban hány NÉGYZETCENTIMÉTER igényeltetik !! [link] A cm2 kiszámitása : sugár x sugár x 3.14 , ha téglatest a kéményed formája,két oldal szorzata = cm2

Még a kátrány jelenlétéhez tartozik :

Ha fogy a viz a kiegyenlitőből,és ennek nemlátod a nyomát a házadban,akkor jukas a kazánod. Ideig-óráig fog ez igy működni,de a kazán lemeze elfog rohadni kb két év alatt !

Csalóka a formátum,mert létezik ojan pici juk is,ami csak felfűtés után ereszt. Ekkor gőz keletkezik,és a koromból kátrány képződik. Ha nem fogy a vized,szerecsés vagy !

Ha kicsi a kémény,ez esetben nagyobb huzatállás kell,vagyis ha szivattyúd van,szerencsés vagy,ha nincs,suhogni fog a viz a kazánba. A buborék , ha nemtud távozni,lelassitja a viz keringését ! A viz suhogása csak huzat elzárással állitható meg,ami egyenlő kátrányos tűztér,és a tüzifa elpazolása !! A kátrány kiégető tabletták nem megoldás !!!!

2017. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Topor G ***** válasza:
56%

A lerakódásokat - ott ahol hozzáférsz - legjobb, ha mechanikus úton távolítod el! Kaparóval, drótkefével, csőkefével, amivel hozzáférsz! A vegyszeres megoldás jó lehet, de az is igényli a lekaparást!

Amúgy a lerakódásokat mindig a tökéletlen égés okozza, ami az én tapasztalatom szerint az alábbiak okozhatják:


1. Rossz tüzelőanyag-minőség. Ha fával tüzelsz, mindig legyen legalább egy éves vágás, és száradjon ki jól! (Az előttem szóló jól leírta.) Szén esetén problémásabb, ha eleve rossz minőségű a szén, akkor azzal nincs mit tenni (jövőre más fajtát vegyél).


2. Rossz tüzelő-berendezések. Tipikus hibája sok, főleg vegyestüzelésű kazánnak, hogy nem ad elég szekunder levegőt a lánghoz, illetve a belső szerkezeti kialakítás miatt nem ad elég helyet kiégni a tűznek, illetve hamar elveszi a lángtól a hőt, mielőtt az teljesen kiégne. Így a füstben marad 15-30 %-nyi elégetlen anyag, ami ennyivel rontja a tüzelés hatásfokát, szennyezi a környezetet, lerakódásokat okoz a kazánban, kéményben.


3. Legalább ennyire fontos a fűtő viselkedése. A fa kiszárítását már említettük, de rendkívül fontos, hogy a tűz sose legyen teljesen lefojtva (huzatszabályzó)! Ne tüzelj szeméttel, nedves anyaggal! Enyhe időben ne rakd tele a kazánt, csak annyit, amennyi 2-3 óra tüzeléshez kell! Legyen a kazánban mindig 60-80°C a víz hőmérséklete (keverőszelep, csőtermosztát)!


Ha ezek a pontok rendben vannak, szerintem akkor lehet adalékon gondolkodni, mert az nem a probléma okát, csak a tüneteket kezeli. A lehetséges okokat a fenti 3 pontban találod!

2017. dec. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Topor G jól írja.

Amióta van kazánvédő szelepem, 80 fokos a víz a kazánban, fehér a tűztér belülről.

2017. dec. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Az előzők jó tanácsokat adtak de most legjobb ha hívod a kéményseprőt...
2017. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!