Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Citromsavat hol tudok venni?

Citromsavat hol tudok venni?

Figyelt kérdés
Előbb egyik válaszoló irta hogy vizkőoldó helyett wc-be,hatékonyabb,40%-nál erőseb legyen
2010. máj. 29. 15:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

Mezőgazdasági bolt, Gazdabolt, Magbolt.

Amúgy Domestos Zero a legjobb.Ezenkívűl, ha kifogy a savanyúuborka az üvegből,a WC-be öntjük, ott hagyjuk, amíg lehet./Nem egyszerre a Domestossal/

2010. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
2 liter Kólával is szépen kitisztíthatod.
2010. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
ÁBC-k ben is szokott lenni, mezőgazdaságiba is megnézheted. /pl. a Buza téren/. A borkén, borkővavnál keresd. Befőzéshez is használják.
2010. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Én meg közben megnéztem a vízkőoldás sodán képződő kálcium-citrát oldhatóságát: 0,095 g/100 ml (25 °C)

Nem oldódik valami jól vízben, csapadék. Tehát nem elég, hogy a citromsav gyenge sav, még a keletkező citrátok ki is válnak a vízkő felületére meggátolva a további oldódást.


Persze kérdés, hogy a deprotonálódás elmegy-e citrátig, vagy savanyúsó képződik. A hidrogéncitrátokra nem találtam most hirtelen oldhatóságot. Ezt majd a kísérlet fogja igazolni.

2010. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

Megvolt a kísérlet. Csak hidrogéncitrátig megy a reakció. Gondolom dihidrogéncitrátig, mert második és mahradik lébcsőben még kisebb a savi disszociációs állandója.


A kísérlet eredménye képben:

[link]


Szöveggel:

Csináltam elég tömény citromsav oldatot. Ebbe beledobtam egy márványkavicsot. Az eredmény: pezseg, tehát oldja a vízkövet. De sokkal kevésbé pezseg, mintha sósavba, vagy 15%-os háztartási ecetsav oldatba tettem volna.

Előnye viszont, hogy nem büdös, mint az ecetsav.


Sajnos (vagy inkább szerencsére) a wc-nkben nincs vízkő. Így nem tudom kipróbálni, hogy ott milyen munkát végezne. Azt rábízom a kérdezőre, ha kap citromsavat. Remélem majd kommentálja nekünk az eredményeket.

2010. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Tarcalon vettem végül,elég jó áron,köszönet az egyik privátban válaszolónak a pontos leirásért



félig vegyész vagyok (lennék ha hagyná a mindenre allergiám),igy tudom hogy vannak sokkal erősebb szerek,csak nem tudom őket használni

nem mondom,hogy tökéletes,de jobb mint az eddigiek,és még az illata is jó



kisérlet jó,de felesleges volt,evidens h oldja,töménységtől függ hogy menniyre...

2010. jún. 1. 14:47
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
Én meg okleveles vegyész vagyok. 2007-ben végeztem az ELTE-n, az analitikai tanszéken. :)
2010. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy nem egyszerű háziasszony vagy:D



de mint tapasztalat mutatja,az egyszerű háziasszony jobban tudja mit mivel lehet...


nekünk megtanitották,eltudom mondani énis olyan szépen hogy senki nem érti,csak haszna nincs nagyon...

2010. jún. 1. 15:07
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Most láttam a neten, hogy árulnak is biovízkőoldót, ami citromsavat tartalmaz 50%-ban, gélben feloldva, gondolom, hogy jobban tapadjon:


[link]

2010. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%

Azért csak elmegy lassan citrátig a reakció! A tegnapit nem öntöttem ki, ma reggelre ez lett belőle:

[link]


Vajon a wc is tele lesz ilyen "túróval"!? :)

2010. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!