Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Citromsavat hol tudok venni?

Citromsavat hol tudok venni?

Figyelt kérdés
Előbb egyik válaszoló irta hogy vizkőoldó helyett wc-be,hatékonyabb,40%-nál erőseb legyen
2010. máj. 29. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi borászboltban vesszük.
2010. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán pécsi lennél én tudok neked adni szilárd, kristályos citromsavat, amit vízzel olyan arányba hígítasz, amilyenre akarod.
2010. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

borsod megye,és megveszem én,csak tudjam milyen boltban kell keresni


(borászboltot egy szemet se tudok pl)

2010. máj. 29. 15:49
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Borsodban Tarcalon tudok borászboltot. Én is ott vettem citromsavat.
2010. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem tartom kizártnak, hogy patikában is kapható.
2010. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
Én mindig multiknál (Cora, Auchan, Tesco) veszem, kicsi sárga tégelyben, kristályos formában árulják a sütőszereknél.
2010. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

15:48 vagyok.


Persze, én sem úgy gondoltam, hogy megveszem és továbbadom neked. Csak nekünk volt szőlőnk és onnan megmaradt egy nagy zacskóval. Kb 1-2kg. Így egy adagot akár ajándékba is adtam volna, de látom, hogy sajnos az ország túlsó végében laksz, így ez nem megoldható.


Egyébként nem kizárt, hogy mezőgazdasági boltban is tudnak adni. Az csak van felétek.


Vagy most már nekem is beugrott az a sárga műanyag tégelyes, amit élelmiszerboltban is lehet kapni. De abban ha jól emlékszem talán fél deka van. Nem tudom abból van-e nagyobb kiszerelésű.


Ezt a vízkőoldást majd én s kipróbálom. Mivel jóval gyengébb sav (kisebb a savi disszociációs állandója), mint a sósav, ezért nem hinném, hogy jobban oldja a vízkövet. De majd teszek egy kísérletet és akár itt be is számolok róla.

2010. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

sósavval nem merek,allergiás vagyok rengeteg vegyszerre,még az erősebb mosogatószerre is

ezért probálkozok természetes szerekkel,de a wcvel bajlódok még,oda semmi nem elég erős,,és csak véletlen olvastam az egyik kérdést itt,hogy a válaszoló citromsavat használ

2010. máj. 30. 12:02
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Melyik város van közel hozzátok?
2010. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

miskolci vagyok,meg szerencs,meg melobol kifolyólag környwező összes város


majd szétnézek,nagyobb boltokban (auchan,cora,tesco) csak nagyonkis kiszerelésűt láttam

de kertészáruházban kellene ilyet árulni

2010. máj. 30. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!