Milyen hasító gépet vegyek otthoni tűzifához, ami sokszor igen görcsös?
A baj, hogyha az igen görcsös fába erőlteted folyamatosan hamar tönkre fog menni így is-úgy is. A görcs nem hasad, csak a baltát nyomja bele a hidraulika és szétvágja ezért igen nagy erő kell hozzá, amíg a hasításhoz jóval kevesebb elég. Ezért jócskán túlméretezheted, ami az árában is jelentkezik.
Nekünk az ~5tonnás 20-25cm átm. rönkökhöz jó, de csomóba sosem erőltettük, így már 6 éve használjuk rendszeresen. Egy-egy csomó elmegy de azt sem az éle felé tesszük, és max a végén azt elhasítjuk kézzel a végén.
Ezek miatt én egy 15 tonnásat ajánlanék legalább. Ezek meg inkább függőlegesek már, de ez valójában mindegy. Mindenesetre kerüld az áruházi és barkács márkákat, mert ha szakad az él hegesztése, akkor azt már nem lesz jó sosem, mert újra széttépi magát.
Itthon kellene évi 25-30 m3-t összehasogatni. Csak 230V van.
Nem mindig rossz a fa, de az idén kifogtuk és nagyon görcsös kőrist hoztak. Tavaly cserfa volt, de akadt már akác is.
Nézem ezeket az olcsóbb hasítókat, be kell állítgatni a fát, szép komótosan lemegy az ék, aztán lehet félrerakni, új fát beigazítani, nagyon lassú. Meg is őrülnék, ha így kellene áttolni akár csak egy köb fát.
Kb csak akkor éri meg, ha méterfát hasít valaki így, mert a durván göbös fát inkább rövidre vágom pillanatok alatt, aztán nem gond fejszével sem.
Erre kiadni 100-150e Ft-ot nagyon nem éri meg, max ha rokkant az ember.
Az álló jobb, vagy a fekvő?
Közben nézegettem itt a neten a hasítókat, de mindenféle van itt. Nagyon nem tudom, melyik lenne a jó döntés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!