Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet "tisztába tenni"...

Hogy lehet "tisztába tenni" egy gyűjtögetőt?

Figyelt kérdés

Egy gyűjtögető családtagom kórházba került, nem egészen egy hónapom maradt rá, hogy a házát rendbe tegyem, takarítással, festéssel, mázolással együtt.

Ekkor jön majd haza és bentlakó ápolót kell felvennünk majd mellé, de így képtelenség!

Itt ülök és nem tudom mit csináljak, úgy érzem, egy év is kevés lenne.

Szerencsére szemetet, mocskot nem gyűjtött és nem tárolt, de így is borzalom. 30 cm-es járatok vannak, nem férek a tárolóhelyekhez (szekrények, komódok)

Elsőnek látnom kellene, hogy mi van a szekrényekben, hogy oda aztán mit tegyek.

Arra nincs időm és energiám, hogy meghirdessem a cuccokat, a kuka meg nem megoldás, mert 1 héten 1x jön a szemetes, lomtalanítás meg nincs.

Hogy lehetne megszabadulni ruhahegyektől, 8 vasalótól, 6 húsdarálótól, 7 tévétől és még millió és millió más dologtól?

Iratok méteres halmokban, át kellene egyenként nézni ...Jézusom!

2 szintes ház dugig !!!!!

Hol és mivel kezdjem, tényleg, ha csak ránézek már elfáradok. Teljesen tanácstalan vagyok!


2017. szept. 20. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj konténert, add a szomszédoknak stb.
2017. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tv-ben voltak régen műsorok ilyen emberekről. Csak úgy megy, hogy konténert rendelsz (naponta kb. két fordulót), valamint szerzel két-három segédmunkást, te csak felügyeled őket. Egyedül neki se állj. Esetleg próbáld beszervezni pár családtagodat a válogatáshoz.

A használható dolgokból próbálj kiárusítást csinálni (bolhapiac, stb.), ahol visszajönnek a költségeid. De azt látom, az ilyen Jófogás, stb. oldalakon egyre nehezebb eladni valamit, kár az energiáért.

2017. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit gondolj át, hogy ha nagy a ház, több száz m3 szemét is lehet benne. Esetleg csak egy részét takarítsátok ki, hogy lakni lehessen benne, a többit zárjátok le.
2017. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Konténer(ek) és több családtag segítsége!
2017. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj lomtalanítót, ha találnak benne olyan dolgokat, amiben látnak fantáziát akkor fizetned sem kell érte.
2017. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én álmom lenne egy ilyen ház. Rengeteg dolgot el lehetne adni a Vaterán vagy a többi ócskás oldalon, a régiségnek számítókat egyértelműen. Persze, előtte valóban át kellene nézni nagyon alaposan a cuccokat, mert a hiányost/javítandót egyértelműen ki kell dobni, a diatjamúltat is. A ruhaneműt egyértelműen nem lehet eladni (itt Budapesten is ez teszi ki a lomtalanítási anyagnak esetenként a zömét és senki nem guberál köztük. A tv-ket egyértelműen ki kell dobni.

Hozass egy nagy hulladékgyűjtő konténert és ess neki.

2017. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ingyeneslomtalanitas.hu
2017. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek, köszönöm mindenkinek a hasznos válaszát!
2017. szept. 21. 09:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz, de Bp-Nagytétényben van egy szemétátvevő; itt pl ingyen beveszik az elektronikai dolgokat.
2017. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!