Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sose vasaltam még, hogy kell?

Sose vasaltam még, hogy kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mielőtt jönnek a negatív kommentek nálunk még otthon nem volt szokás a vasalas, nem volt ki megmutassa. Nemreg költöztem ki a családi fészekből, kaptam egy vasalót. Ki szeretném vasalni a ruhaimat. Elolvastam jól a kezelési útmutatót ahol azt írja h 1 pötty Szintetikus, 2 pötty selyem 3 pötty pamut.

A ruhaim főleg pamutak, mégis a címkéken általában 2 pötty szerepel. Szóval a pamut ruhaimat címke szerint 2 pottyon vasaljam, amin a selymet kene?!

Remelem érthető volt!koszonom a válaszokat!:)


2017. jún. 21. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A pamut-, len- és viszkózműselyemből készült anyagokat vasalás előtt permetezzük be vízzel, s hagyjuk állni őket kis ideig összegöngyölve, hogy egyenletesen nyirkosok legyenek. A hernyóselymet, az acetátműselymet és a szintetikus szálakból készült anyagokat kifejezetten nyirkosan vasaljuk. Ha ugyanis az anyag túlságosan száraz, a vasalás közben keletkező dörzselektromosság következtében hozzátapad a vasalóhoz.
2017. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2017. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!