Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért "hányásszagúak" (bocs,...

Miért "hányásszagúak" (bocs, de ehhez tudom a legjobban hasonlítani) a konyharuháim mosás után is?

Figyelt kérdés

60 v. 90 °C fokon mosom őket, és mégis. Sajnos sok műszálas k.ruhám van, azokat nem merem 60°C foknál magasabb hőfokon mosni, mert amúgy is csak 40-en ajánlják.

Sokszor öblítő helyett ecetet használok, de azokon is lehet még érezni.

Miért és mit tegyek?


2017. márc. 17. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Műszálas konyharuha? És az hogyan szívja a vizet, nedvességet?


Másrészt pont a műanyagokra jellemző, hogy egy csomó szagot magába zár, és csak nagyon lassan engedi vissza. Lásd, kólásflakonba benzint, gázolajat, vegyszert töltesz, utána soha többé semmivel sem tudod kimosni belőle a gázolajszagot. De még a belerohadt tej vagy kávé szaga sem jön ki belőle többé. Akármivel és akárhányszor is mosod ki belőle, mindig visszatér utána (ezért is írták rá a régi visszaválthatós palackokra, hogy csak üdítőital tárolására használható). Szerintem emiatt büdösek a konyharuháid.


Meg amúgy hogyan fogod meg műszálas ruhával a forró tepsi vagy fazék fülét? Ráolvad a konyharuha.


Szóval a műanyag alkalmatlan konyharuha szerepére, a fentebbi okok miatt. Én lecserélném normális pamutra, de még inkább meg sem veszem ha műszálas. Mint ahogy zokni, alsógatya, törülköző vagy ágynemű anyagának is alkalmatlan a műszál. Jó dolog sok helyen, de van amire nem használható, egyszerűen nem alkalmas, nem célszerű.

2017. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hah,ok, ez lesz a köv.lépés, kidobom mind és csak lent, v 100% pamutot veszek.

😊

2017. márc. 17. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt műszálas és büdös volt mint a dög, de a mamámtól kaptam pamutot és az jó, ha kimosom isteni illata van. Én konyharuhának egy rossz törölközőt fogtam be (méretre vágva) és az is jó törlésre, meg az sem büdös mosás után :) plusz jól szívja a vizet :)
2017. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, műszálas nem jó se konyharuhának, se törölközőnek, se testhez érő ruhának. Sőt tulajdonképpen semminek nem jó, egyedül téli kabáton ha kívül ilyen réteg borítja vagy melósruha, ezeket neheze szakítja ki tüske, drót akármi. De amúgy nem jók semmire.

Minimális vizet megköt a szálak között, de igazi nedvszívó képességük sincs is.

2017. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vagy esetleg tuti törlők a régi, szakadt pólók(pamut) . Nagyon jol szívja a vizet ;)
2017. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem! Érdekes, hogy az anyósom is rendesen törölközővel törölget, nem a szuper divatos, csak dekorációra jó konyharuhával.

Köszönöm a válaszokat, most már biztos vagyok benne, hogy a műszál miatt, és doom is őket ki!

2017. márc. 19. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!